Представники українських міст обміняються досвідом із німецькими колегами

Представники українських міст обміняються досвідом із німецькими колегами

Децентралізація
518
Ukrinform
Фахівці і депутати міських рад Львова, Чернівців, Вінниці, Житомира, Києва та Полтави, народні депутати та представники Кабінету міністрів відвідають з 13 по 16 червня міста Потсдам і Берлін (Німеччина) з метою обміну досвідом.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

“Прямий обмін досвідом між фахівцями німецьких та українських міст має надзвичайне значення, і жодні заходи не зрівняються з цим у своїй ефективності” - заявив Матіас Брандт, який координує делегацію з України від імені GIZ.

Зазначається, що особливий інтерес для українських гостей становлять процеси, стандарти та підходи, які застосовують німецькі колеги. Відповідно до принципів Лейпцизької хартії сталого європейського міста з 2016 року в Україні також почалося впровадження процесів інтегрованого планування міст. Управління процесами міського розвитку, що до цього часу здійснювалося централізовано, наразі зазнає реформування та передається у повноваження міст і громад у контексті децентралізації та посилення місцевого самоврядування. 

Під час чотириденної навчальної поїздки 25 українських представників ознайомляться з роботою колег із Комітету з питань будівництва, житла, міського розвитку та громад Бундестагу ФРН, досвідом запровадження концепцій інтегрованого розвитку, організацією партисипативного бюджету, послуг кадастрової служби, завданнями німецьких комунальних органів, відповідальних за будівництво й будівельний нагляд, а також розглянуть питання регулювання містобудування на законодавчому й адміністративному рівнях. 

Однією з тем для обговорення стане налагодження співпраці між Україною та Німеччиною на рівні профільних комітетів парламентів з метою вдосконалення українського законодавства в галузі міського розвитку. 

Неабияку увагу також приділятимуть аспектам міжпартійного регулювання міського розвитку в частині визначення довгострокових  пріоритетів.

Читайте також: ОТГ з Полтавщини підписала угоду із першою столицею Болгарії

Проект “Інтегрований розвиток міст в Україні” виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, у рамках співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка у подоланні кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІДу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-