У 14 містах Донбасу за три дні стартує освітня програма "Сходини"

У 14 містах Донбасу за три дні стартує освітня програма "Сходини"

Фото
886
Ukrinform
У 14 містах Донецької і Луганської областей відбудеться освітня програма "Сходини", яка допоможе учням, учителям та громадським активістам розробити освітні проекти та отримати фінансування на їх втілення.

Про це під час прес-конференції на тему: "Сходини: 14 кроків до нової освіти" в Укрінформі повідомив керівник сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов.

"Сьогодні ми презентуємо проект "Сходини". Це не просто проект, це можливість для дітей зі сходу України, для вчителів створити освітні проекти та отримати на них фінансування для втілення своїх проектів у життя", - сказав Литвінов.

Як зазначила голова ГО "Про.Світ" та краудфандингової платформи GoF Лілія Боровець, основна мета проекту - об’єднати команди, які представляють школи - учнів, батьків, учителів, громадських активістів у прагненні втілювати освітні зміни. Зокрема, унікальність цієї програми полягає в тому, що учасники у процесі навчання зможуть розробити освітні проекти та втілити їх на практиці.

Прес-конференція "Сходини: 14 кроків до нової освіти" в Укрінформі / Фото: Шамкін Данііл, Укрінформ

Окрім цього, за її словами, кращі проекти матимуть змогу запустити свої кампанії на освітньому спільнокошті GoF та отримати часткове фінансування на втілення ідеї у життя.

"Платформа GoF дозволяє кожному вчителю, учню, громадським організаціям з будь-якого куточка України публікувати свої цікаві ідеї, які розвивають їхні школи чи громади, і залучати фінансування від доброчинців на ці ідеї. Ми вже два роки присутні в Україні, за цей час у нас було реалізовано близько 70 різних шкільних ініціатив і зібрано більше 2 мільйонів гривень. Деякі ініціативи поширилися по всій країні", - розповіла Боровець.

Координаторка освітньої програми "Сходини" Олександра Пєтушкова повідомила, що освітня програма "Сходини" - це дводенна навчальна програма для команд, що відбуватиметься у 14 містах Донецької та Луганської областей. Стартує програма 15 червня у місті Слов'янськ і пройде у таких містах: Старобільськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Бахмут, Костянтинівка, Торецьк, Дружківка, Краматорськ, Добропілля, Покровськ, Новогродівка, Маріуполь. Триватиме програма до 1 серпня.

До участі у програмі запрошуються команди, які представляють школи, що прагнуть втілювати освітні зміни на місцях. Кожна школа з Донецької та Луганської областей може взяти участь у програмі.

"Протягом двох днів учасники зможуть розробити освітні проекти та розвинути навички з дизайн-мислення, проектного менеджменту, фандрейзингу (залучення фінансових ресурсів на потреби школи чи громади), командної роботи", - зазначила Пєтушкова.

Читайте також: Клімкін обговорить з угорським колегою "мовну" статтю закону про освіту

Крім цього, кожен з 40 проектів-переможців отримає 25 000 грн для реалізації та запуститься для збору коштів на платформі GoF - єдиній в Україні платформі, яка займається виключно освітніми проектами.

Програма "Сходини" започаткована "Центром інноваційної освіти "Про.Світ" та краудфандинговою платформою GoF, та здійснюється за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-