За порушення норм доступності для інвалідів проектантів хочуть позбавляти ліцензій

За порушення норм доступності для інвалідів проектантів хочуть позбавляти ліцензій

Укрінформ
Мінрегіон пропонує розробити механізм позбавлення сертифікації проектних, експертних організацій та сертифікованих фахівців за порушення норм доступності для людей з інвалідністю при проектуванні і будівництві.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Потрібно запровадити статистику порушень норм доступності в Україні. Але, коли є чисельні порушення, а покарання за це немає, то вони будуть продовжуватися й надалі. Це факт. Тому треба посилювати контроль і, можливо, навіть скасовувати сертифікацію тих спеціалістів, що такі порушення допускають. Мова йде і про експертні організації, які проводять експертизу проектної документації на будівництво, і про проектантів, які її розробляють», - сказав він.

Наразі Мінрегіон працює над розробкою нової ДБН щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення, який буде адаптований до європейських стандартів і заснований на європейських вимогах щодо створення безбар'єрного простору.

За словами Парцхаладзе, Мінрегіон також планує на постійній основі визначати рейтинги регіонів щодо норм доступності для людей з інвалідністю. Для цього планується розробити методику проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. 

«Доки у регіонах немає систематичної роботи у створенні безбар'єрного простору, доти більшість об'єктів залишатиметься недоступними для людей з інвалідністю. Ми хочемо розробити методику проведення моніторингу та оцінки доступності на місцях і відповідно до цього визначати лідерів та аутсайдерів серед регіонів. Це буде додатковий стимул для них», - наголосив заступник міністра.

Читайте також: Мінрегіон опублікував нові державні будівельні норми

З 1 липня 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України розпочне аудит доступності для маломобільних груп населення об'єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури у регіонах та щоквартальний збір даних щодо виявлених порушень вимог доступності під час розроблення проектної документації та виконання будівельних робіт.

У лютому Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 6536 щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд. Проект закону пропонує підвищити штрафи за порушення законодавства під час планування і забудови територій, у тому числі, щодо створення безбар'єрного простору. Крім того, передбачається, що громадські об'єднання людей з інвалідністю будуть здійснювати контроль за дотриманням будівельних норм і стандартів як позаштатні інспектори при органах державного архітектурно-будівельного контролю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-