На Одещині увічнили перемогу козаків у битві на Кодимі

На Одещині увічнили перемогу козаків у битві на Кодимі

Фото
3033
Ukrinform
Пам'ятний знак, присвячений переможній битві 1693 року на річці Кодима козацького війська під проводом полковника Семена Палія, яка зупинила похід ногайських татар на Київ, відкрили у неділю, 27 травня, в селі Івашків Кодимського району Одеської області.

Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА.

"Ми пам’ятаємо подвиги мужніх козаків, які не силою та кількістю, а вмінням і професійністю перемагали значно чисельніші війська ворогів. Доки ми шануємо історію - ми сильні. Дякую тим, хто сьогодні захищає незалежність та свободу України!" - зазначив під час виступу на урочистій церемонії відкриття перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук.

На Одещині увічнили перемогу козаків у битві на Кодимі / Фото: Одеська ОДА

Пам’ятний знак у вигляді хреста із 3-тонної кам’яної брили власноруч витесав скульптор Владислав Ільницький, який наразі проходить службу в лавах Збройних сил України.

Читайте також: Кривий Ріг відзначив День міста ходою і відкриттям пам'ятника Калнишевському

Як свідчать історичні хроніки та літописи, у битві на Кодимі восени 1693 року 7-тисячному загону під командуванням Семена Палія вдалося перемогти військо противника, що значно переважало козаків за чисельністю.

Ім'я державного та військового діяча Українського гетьманату, полковника Фастівського полку Палія (справжнє його прізвище Гурко - ред.) увічнено також на пам'ятному знаку в Одесі, де він у квітні 1691 року здобув перемогу над загоном татар ханів Девлет-Гірея і Бат-Гірея, та у назвах вулиць Одеси, Вишгорода, Сміли та інших міст України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-