Гройсман квапить місцеву владу із встановленням лічильників

Гройсман квапить місцеву владу із встановленням лічильників

Укрінформ
Усі реформи і зміни в Україні мають проводитися виключно в інтересах громадян і з огляду на їх потреби.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Правління Асоціації міст України, повідомляє Урядовий портал.

«Вигодонабувачем всіх реформ і змін має стати громадянин. Байдуже - живе він в Києві чи в Херсонській області. Саме тому важливо, як організована робота на місцях», - сказав Гройсман.

Він звернув увагу: завдяки бюджетним субвенціям, завдяки децентралізації в міських бюджетах залишаються суттєві ресурси. Їх ефективне використання - відповідальність місцевої влади. 

Як підкреслив глава уряду, Кабінет міністрів зі свого боку готовий піти назустріч регіонам - як з огляду на виділення коштів для вирішення регіональних проблем, так і з огляду, приміром, на методику розподілу та перерозподілу субвенцій. Але адресність має стати основою такого розподілення.

«Що було раніше з медичною субвенцією, наприклад? Ми виділяли кошти на ліжко-місця. А що робили керівники лікарень? Малювали статистику заповнюваності цих ліжко-місць. Все ніби добре, але ми змінюємо цю систему. І добре, що робимо це в рамках децентралізації, яка також дає додатковий ресурс місцевій владі», - сказав Володимир Гройсман.

Читайте також: Гройсман каже, що обсяг субсидій визначатиметься рівнем розвитку економіки

Так само, за словами Прем'єр-міністра, розподілятимуться кошти на дорожні роботи. Глава уряду дав доручення членам уряду проговорити з Правлінням Асоціації міст кількість дорожніх проектів та строки їх виконання. І з огляду на це виділити кошти.

Окрему увагу він звернув на підготовку до монетизації субсидій. «Треба завершувати процес встановлення лічильників. Швидше рухатися, і на 26-му році незалежності нарешті визначитися: хто, як і скільки споживає», - зазначив Прем'єр-міністр.

На його думку, ключовим принципом роботи має стати спільна відповідальність за процеси в державі - як на центральному рівні, так і на місцях. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-