Львівська облрада просить Президента проголосити 2018-й Роком державної мови

Львівська облрада просить Президента проголосити 2018-й Роком державної мови

893
Ukrinform
Львівська обласна рада на сесії 15 травня прийняла звернення до Президента України щодо проголошення 2018 року Роком державної мови.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу

«Питання розвитку й популяризації української мови не втрачає своєї актуальності, незважаючи на понад 25-річну незалежність України та закріплення за українською мовою статусу державної в Конституції України. Зокрема, в умовах російської агресії проти України, державна мова є найважливішим об’єднуючим фактором України й одним із ключових чинників державної безпеки, консолідації української нації», - йдеться у зверненні.

Найефективнішим заходом, спрямованим на захист та популяризацію української мови, мало б стати, на думку львівських депутатів, видання Указу Президента України про проголошення 2018 року Роком державної мови. Окрім цього, процес утвердження української мови в складній геополітичній ситуації в країні потребує прийняття цілісної багаторічної державної програми для утвердження та популяризації державної мови.

Читайте також: У Харкові показали вбрання українських модниць ХІХ-ХХ століть

Як зазначено у зверненні, оголошення Року державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України.

Також у зверненні йдеться, що з пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови вже звернулися 178 народних депутатів України, три екс-президенти України, понад 100 видатних діячів науки, освіти, культури і правозахисників, Ініціативна група "Першого грудня" та Світовий Конрес Українців. Така широка підтримка свідчить про готовність українського суспільства ефективно реалізовувати заходи щодо розширення використання української мови й популяризації української культури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-