Львівська облрада просить Президента проголосити 2018-й Роком державної мови

Львівська облрада просить Президента проголосити 2018-й Роком державної мови

Укрінформ
Львівська обласна рада на сесії 15 травня прийняла звернення до Президента України щодо проголошення 2018 року Роком державної мови.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу

«Питання розвитку й популяризації української мови не втрачає своєї актуальності, незважаючи на понад 25-річну незалежність України та закріплення за українською мовою статусу державної в Конституції України. Зокрема, в умовах російської агресії проти України, державна мова є найважливішим об’єднуючим фактором України й одним із ключових чинників державної безпеки, консолідації української нації», - йдеться у зверненні.

Найефективнішим заходом, спрямованим на захист та популяризацію української мови, мало б стати, на думку львівських депутатів, видання Указу Президента України про проголошення 2018 року Роком державної мови. Окрім цього, процес утвердження української мови в складній геополітичній ситуації в країні потребує прийняття цілісної багаторічної державної програми для утвердження та популяризації державної мови.

Читайте також: У Харкові показали вбрання українських модниць ХІХ-ХХ століть

Як зазначено у зверненні, оголошення Року державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України.

Також у зверненні йдеться, що з пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови вже звернулися 178 народних депутатів України, три екс-президенти України, понад 100 видатних діячів науки, освіти, культури і правозахисників, Ініціативна група "Першого грудня" та Світовий Конрес Українців. Така широка підтримка свідчить про готовність українського суспільства ефективно реалізовувати заходи щодо розширення використання української мови й популяризації української культури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-