Онкологія, онкогематологія та ДЦП: ліки вже відправили в регіони

Онкологія, онкогематологія та ДЦП: ліки вже відправили в регіони

975
Ukrinform
У регіони відправлено ліки за державними програмами лікування "Доросла онкологія", "Онкогематологія", "ДЦП".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я. 

"У регіони відправлено ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці лікарські засоби будуть доступні у лікарнях", - йдеться у повідомленні.

Так, за програмою "Доросла онкологія" в регіони доправлено 3 187 упаковок препарату "Філграстим", 1 190 упаковок препарату "Карбоплатин", 13 020 флаконів препарату "Оксаліплатин", 6 552 флакони препарату "Вінорельбін", 40 920 флаконів препарату "Доксорубіцин", 7 163 флакони препарату "Паклітаксел".

За програмою "Онкогематологія": Ідарубіцин - 224 упаковки; Цитарабін - 3 073 упаковки; Піперацілин/тазобактам - 5 029 упаковок.

За програмой "ДЦП": Ботулінічний токсин типу А - 274 упаковки.

В МОЗ нагадали, що ліки закуповуються в межах виділеного бюджету, який щорічно затверджується Верховною Радою. У 2016 році на закупівлю ліків за державними програмами лікування було виділено 3,4 млрд грн, у 2017 році - 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн. Державні кошти, виділені на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяють покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби, заявили у міністерстві. Так, наприклад, програма «Доросла онкологія» фінансується на 30%, а програма «Дитячий діаліз» майже на 100%.

Закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють домовлятись про спеціальні низькі ціни для України, і завдяки цьому збільшувати обсяги закуплених ліків.

Читайте також: Супрун закликає ЗМІ не поширювати міфи про вакцинацію

У міністерстві наголосили, що у випадку, коли ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім'я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров'я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат.

Окрім цього, медичні заклади, згідно з наказом МОЗ № 509, зобов'язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>