Нововолинськ перейняв на себе функції архбудконтролю

Нововолинськ перейняв на себе функції архбудконтролю

Децентралізація
585
Ukrinform
У рамках децентралізації сфери держархбудконтролю нові містобудівні повноваження отримало місто Нововолинськ, де проживає понад 50 тисяч населення. 

Відповідний акт приймання-передавання справ підписали голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев та Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков, повідомляє портал “Децентралізація”.

“Сьогодні створено ще один орган архбудконтролю на місцях. Нововолинськ тепер у нашій потужній команді, яка дійсно робить позитивні кроки назустріч людям та бізнесу й змінює ті штампи, які були про держархбудконтроль 3-4 роки тому. Разом ми робитимемо все для того, щоб учасники містобудівного процесу відчували якісні зміни та мали доступ до європейського рівня послуг по всій Україні”, – наголосив голова ДАБІ.

Місцева громада отримала функції архітектурно-будівельного контролю на об’єктах, що будуються або реконструюються в місті. Тож відтепер перевірки зведення об’єктів приватного сектору, малого та середнього підприємництва, соціальних та інфраструктурних об’єктів здійснюватиме виключно новоутворена інспекція. До її повноважень також належить надання адміністративних послуг у будівництві, а в разі необхідності -  зупинка самочинних будівельних робіт та притягнення порушників містобудівного законодавства до відповідальності.

“Часом приходять мешканці і говорять про будівництво з порушеннями, а місто не має впливу на ці процеси. І виходить, що ти влада, яка не має влади. Нові містобудівні повноваження змінять ситуацію на краще для користі людей, для користі міста. Тож ми задніх пасти не будемо. Органи місцевого самоврядування на місцях повинні працювати, а не бути спостерігачами процесів”, – зауважив міський голова.

Читайте також: ОТГ Київщини обговорили нові повноваження у сфері містобудування

Нововолинськ став другим містом Волинської області після Луцька, що нині самостійно виконуватиме містобудівні повноваження.

За інформацією ДАБІ, на цей час повноваження держархбудконтролю отримали понад 90 населених пунктів. Серед них 21 обласний центр: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєверодонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Рівне.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>