У регіонах з’явилися “дошки ганьби” злісних аліментників

У регіонах з’явилися “дошки ганьби” злісних аліментників

675
Ukrinform
Державні виконавці з початку року стягнули понад 1 мільярд гривень аліментів.

Про це заявила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко, інформує прес-служба відомства. 

«Завдяки закону “Чужих дітей не буває” державними виконавцями з неплатників аліментів стягнуто 1,1 млрд грн. З них 355 млн грн стягнуто завдяки застосуванню встановлених законом обмежень», - зазначила Глущенко.

За її словами, з початку дії законодавчих нововведень державними виконавцями винесено 118 140 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, 119 231 - у праві керувати транспортними засобами, 119 116 - у праві користування зброєю, 119 120 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання. Також судом винесено 528 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Крім того, зазначили в Мін'юсті, через несплату аліментів у розшук оголосили 8 778 українців.

«На даний момент на виконанні перебуває 497,1 тис. виконавчих документів про стягнення аліментів. При цьому з початку року ця кількість зменшилась на 34,6 тис. документів, тобто на 6,5% у порівнянні з початком року», - зазначила заступник міністра.

Вона також нагадала, що Мін'юст проводить системну роботу для боротьби з недобросовісними батьками на території всієї України. 

Читайте також: Мін'юст пропонує не пускати на вибори злісних аліментників

Зокрема, наголосила вона, відкрито публічний реєстр неплатників аліментів, в кожному регіоні оприлюднено “Дошки ганьби” злісних неплатників аліментів, сформовано окремі групи виконавців, робота яких сфокусована на виконанні судових проваджень саме щодо виплати аліментів, а також створено штаби з моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів. 

Як повідомлялося, 6 лютого 2018 року набув чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>