На Хмельниччині запрацював перший енергоефективний ЦНАП

На Хмельниччині запрацював перший енергоефективний ЦНАП

Децентралізація
1255
Ukrinform
У Полонській об'єднаній тергромаді на Хмельниччині відбулося урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг, який був побудований з використанням енергоефективних технологій всього за чотири місяці.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Програми "U-LEAD з Європою", за підтримки якої і був побудований ЦНАП.

"25 квітня в Полонській ОТГ Хмельницької області за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" відкрився новий ЦНАП, створений з "нуля" за чотири місяці. При будівництві Центру використовувались енергоефективні технології, які дозволять громаді економити майже 50% енергії, яку витрачають на обігрів звичайні адмінприміщення. Новий ЦНАП Полонської ОТГ є спільним для жителів громади та району", - йдеться у повідомленні.

Полонський ЦНАП збудований з SIP-панелей з додатковим утепленням стелі та підлоги. В центрі працює електричний котел невеликої потужності, який оптимально підходить до параметрів будівлі, та встановлена автоматична вентиляція з елементами рекуперації. При будівництві центру використовувались натуральні еко-матеріали з антисептичним покриттям.

В ЦНАП облаштовано 12 робочих місць адміністраторів, які будуть надавати 150 видів адміністративних послуг для більш ніж 43 тисяч громадян. Орієнтовна вартість будівництва та облаштування ЦНАП – 3,8 млн грн, близько 10% від цієї суми профінансувала громада.

"В умовах децентралізації найголовніше завдання - наблизити до людини найнеобхідніші послуги і зробити їх якісними. Створення сучасних ЦНАПів по всій Україні за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" якраз спрямоване саме на це. Наша спільна з міжнародними партнерами мета - зробити адміністративну послугу сучасним сервісом, зручним, швидким, прозорим і доступним абсолютно для всіх, незалежно від місця проживання", - прокоментував відкриття ЦНАПу віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Центр створено за європейськими стандартами якісних адмінпослуг та енергоефективності. Допомогу в розробці сучасного дизайну, будівництві, інституційному створенні ЦНАП, а також в оснащенні центру технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням та меблями громаді надала Програма "U-LEAD з Європою".

"Європейський Союз пишається тим, що підтримує об'єднані територіальні громади в Україні шляхом створення нових Центрів надання адміністративних послуг. Цей центр тут, у Полонному та 600 інших центрах, які отримають підтримку ЄС в майбутньому, буде сприяти створенню більш прозорих, підзвітних та чутливих до потреб населення місцевих органів влади в Україні", - заявила координатор сектору з децентралізації Представництва ЄС в Україні Яніс Аізсалніекс.

Зі свого боку голова Полонської ОТГ Франц Скримський подякував Програмі "U-LEAD з Європою", завдяки співпраці з якою в громаді з’явився новий ЦНАП: "Тепер наші жителі зможуть отримувати послуги в комфортних умовах швидко та якісно. До того ж, завдяки енергоефективним технологіям ми будемо заощаджувати бюджетні кошти на утримання центру. Я також вдячний партнерам за навчання адміністраторів ЦНАП, адже ми отримали справді компетентних та професійних фахівців для обслуговування громадян".

Читайте також: Рівненські ОТГ вивчають досвід роботи ЦНАПів на Івано-Франківщині

Керівник з напряму покращення якості адміністративних послуг програми "U-LEAD з Європою" Сусанна Делланс зазначила, що відкриттям Центру у Полонному завершується Початкова фаза, в рамках якої в ОТГ України почали працювати 26 ЦНАПів. "Ми переходимо до Фази впровадження, під час якої найкращі практики Початкової фази будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу за допомогою нашої програми. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року", - заявила вона.

На Хмельниччині запрацював перший енергоефективний ЦНАП

Напередодні відкриття в громаді були проведені заходи з інформування жителів про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників та споживачів. Центр доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.

"U-LEAD з Європою" є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Фото: ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>