У

У "чорнобильських" районах Житомирщини досі перевищений рівень радіоцезію

Укрінформ
У північних районах Житомирської області, які найбільше уражені радіацією після аварії на ЧАЕС, досі фіксують перевищення вмісту радіоцезію-137 у продуктах харчування.

Про це інформує обласний лабораторний центр МОЗ.

"У 1 кварталі 2018 року працівниками підрозділів обласного лабораторного центру в районах, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, було досліджено 438 проб харчових продуктів на вміст радіоцезію-137. Перевищення допустимих рівнів вмісту радіоцезію встановлено в 15 пробах, що становить 3,4%", - йдеться у повідомленні.

Результати досліджень показують, що найбільш забрудненими продуктами залишаються дикорослі гриби. Перевищення вмісту радіоцезію по грибах в області становить 29,7%. Найбільші показники зареєстровані у Коростенському районі – 70,0%,  у Малинському – 20% та в Овруцькому – 6,7%.

М’ясо зі збільшеними допустимими нормами зафіксували в 12% досліджених проб (із 25). Зокрема, у Народицькому районі перевищення становить 33,3%, а у Малинському – 18,2%. Фахівці додають, що значною мірою такі результати залежать від включення до дослідження і м’яса дичини.

Читайте також: Затоплення "ядерної" шахти на Донбасі може стати другим Чорнобилем - Семерак

У молоці перевищення зареєстровані в 1,8% досліджених проб (із 56). Цей факт зафіксували лише в Олевському районі, де із 22 проб перевищення виявлені лише в одній, що становить 4,6%.

У лабораторному центрі констатують, що у досліджених пробах ягід та лікарської сировини за перший квартал цього року не зареєстровано перевищень допустимих граничних норм вмісту радіонуклідів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-