У Тилігульський лиман повертаються птахи та риба, вода піднялася на 70 см

У Тилігульський лиман повертаються птахи та риба, вода піднялася на 70 см

1850
Ukrinform
Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підбив попередні підсумки реконструкції з'єднувального каналу між Чорним морем і Тилігульським лиманом, що потерпав багато років від зневоднення та замулення.

Завдяки частковому введенню в експлуатацію шлюзу, спорудження якого завершується між населеними пунктами Сичавка і Коблево, зменшився рівень солей в лимані й успішно триває нерест риби.

Про це Степанов повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Тилігульський лиман оживає! Торік його, нарешті, було поєднано з Чорним морем. Як і очікували, за чотири місяці рівень води піднявся на 70 см, а солоність води впала на третину - тож сюди потрохи повертаються птахи та риба", - зазначив Степанов.

Як зауважив очільник ОДА, минулого року обласна влада зняла з порядку денного проблему з нестачею коштів на порятунок лиману, зробили шлюз, буну і почали наповнювати його водою.

Втім, реконструкція каналу продовжується. "Гроші є (за півтора року освоєно близько 50 мільйонів гривень - ред.). Проект "оздоровлення" каналу фінансується з обласного та державного бюджетів", - додав Степанов.

Читайте також: На Одещині інвестори планують запустити 26 вітрогенераторів

В ОДА нагадали, що Тилігульський лиман, довжина якого сягає 60 км, охороняється згідно з постановами Рамсарської конвенції (Конвенція про водно-болотні угіддя). Дно водойми подекуди вкрите чорним мулом, що має лікувальні властивості. На пересипі лиману та прилеглій акваторії створено орнітологічний заказник місцевого значення "Тилігульський пересип", у середній частині лиману – орнітологічний заказник загальнодержавного значення "Коса стрілка".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>