Перша леді долучила Кіровоградщину до проекту інклюзивної освіти

Перша леді долучила Кіровоградщину до проекту інклюзивної освіти

Фото
Укрінформ
Дружина Президента Марина Порошенко підписала з головою Кіровоградської ОДА Сергієм Кузьменком Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту "Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації".

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Марина Порошенко та голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко підписали Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка "Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації", який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України", - йдеться у повідомленні.

За словами дружини Президента, наразі в області працює 154 інклюзивні школи, у яких навчається 620 учнів з особливими освітніми потребами. За останні два роки кількість таких учнів у загальноосвітніх навчальних закладах зросла у 10 разів, а кількість інклюзивних шкіл збільшилася на 75%. Водночас, сьогодні у Кіровоградській області інклюзивною освітою охоплені лише 4% "особливих" дітей регіону.

Читайте також: Марина Порошенко на Київщині обговорила створення мережі інклюзивних центрів

Для забезпечення доступних і якісних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами перша леді передала голові ОДА типові проекти медіатеки та ресурсної кімнати, розроблені Фондом Порошенка та рекомендовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час створення нового освітнього простору.

Як поінформували у прес-службі, сьогодні по всій Україні вже створено 125 приміщень медіатек та 30 ресурсних кімнат. Перша леді висловила сподівання, що в найближчому майбутньому ці проекти будуть реалізовані й у Кіровоградській області.

Марина Порошенко та Сергій Кузьменко провели нараду з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні. За результатами наради підписано відповідний Меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією й керівниками органів місцевого самоврядування, а також заплановано відкриття до 1 вересня 20 інклюзивно-ресурсних центрів.

Робоча поїздка Марини Порошенко в Кіровоградську область / Фото: Михайло Марків, Укрінформ

Дружина Президента підкреслила, що основними завданнями ІРЦ є комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг таким дітям.

Станом на квітень в Україні вже створено 55 інклюзивно-ресурсних центрів.

Марина Порошенко ознайомилася з роботою такого центру в місті Кропивницькому. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-