У Сумах відкрили музей Героя Небесної сотні

У Сумах відкрили музей Героя Небесної сотні

Фото
Укрінформ
У Сумах на базі Навчально-виховного комплексу №16 відкрили музейну кімнату Героя Небесної сотні Олексія Братушки, який тут навчався.

Відкриття приурочено до дня його народження, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я вважаю, що відкриття цього музею - це дуже правильний і важливий крок, бо ми усі маємо пам’ятати про ті події і якою ціною нам дісталася наша справжня незалежність. Я як учасник тих подій пам’ятаю, яке було тоді піднесення людей, побоювання за подальшу долю нашої країни. Тож, будь ласка, пам’ятайте про те, що у цій школі навчався справжній Герой України Олексій Братушка”, – звернувся до присутніх голова Сумської ОДА Микола Клочко.

Він оглянув експозицію, де представлені особисті речі Братушки і спогади про нього, поспілкувався з рідними і близькими Героя.

У Сумах відкрили музей Героя Небесної Сотні Олексія Братушки / Фото: sumypost.com

Батько Олексія Сергій Братушка розповів, що для нього цей музей дуже важливий.

"Я розумію, що з роками біль притуплятиметься, а такі речі залишаються – з ними живе пам’ять про мого сина. Нещодавно і у школі №10 створили куток пам’яті Олексія Братушки. Серед усіх експонатів я не можу виокремити один, тому що будь-який є надзвичайно важливим для мене. Тут є і записи, які зроблені рукою Олексія, – так я відчуваю, що він поряд”, – каже чоловік.

За словами Мартіна Лазіцького, керівника музейного гуртка НВК №16, вихованці якого разом із волонтерським загоном організували музей, ідея створити музей виникла близько двох місяців тому.

"Нашим експонатам стало тісно в одній вітрині, і ми вирішили виділити їм цілий клас. Усі представлені експонати є єдиним цілим, бо кожен з них відображає життя Олексія і допомагає зберегти його у пам’яті таким, яким він був”, - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-