На Запоріжжі планують встановити кілька вітроелектростанцій

На Запоріжжі планують встановити кілька вітроелектростанцій

843
Ukrinform
На Запоріжжі, окрім вже існуючої Ботієвської вітрової електростанції, планують розпочати будівництво ще кількох ВЕС.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА. 

"Нині ДТЕК планує розпочати реалізацію другого проекту "Приморська ВЕС" загальною потужністю до 200 МВт. Станція буде розташована на двох ділянках: "Приморськ 1" - поблизу м. Приморськ; і "Приморськ 2" - поблизу діючої Ботієвської ВЕС. На кожній із них буде розташовано 26 вітрових турбін. Усього планується змонтувати і ввести в експлуатацію 52 вітрових турбіни", - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Крім того, ТОВ "Юрокейп Юкрейн І" планує будівництво вітрових електростанцій потужністю 500 МВт на території Приазовського та Мелітопольського районів. А ТОВ "Азовінвестпром" планує на території Радивонівської та Володимирівської сільських рад Якимівського району (за межами населених пунктів) будівництво ще одної вітрової станції.

Наразі вітропарк Запорізької області представлений Ботієвською ВЕС, яка є найпотужнішою в Україні і входить до п’ятірки найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи. У 2014 році вона була повністю введена в дію і включає 65 вітрових турбін загальною потужністю 200 МВт. Обсяг інвестицій у проект, що працює поблизу села Приморський Посад Приазовського району, склав близько 340 млн євро. Будівництво було здійснено у дві черги: в грудні 2012 року встановлено 30 агрегатів, у квітні 2014 року - 35 агрегатів. Середньорічна генерація – до 700 мільйонів кВт/г електроенергії.

Інформують, що минулого року вітростанції по всій Україні поставили в об'єднану енергетичну систему 970,496 млн кВт-год електроенергії за «зеленим» тарифом. Цього вистачить, аби забезпечити електроенергією понад 207 тисяч українських домогосподарств (при середньому споживанні 400 кВт-год/місяць).

Читайте також: Україна та Данія успішно співпрацюють у відновлюваній енергетиці - Савчук

Нині в Україні зосереджено 506,26 МВт вітропарків. Загальна потужність об'єктів відновлюваної енергетики станом на кінець 2017 року становила 1 183,467 МВт.

В ОДА повідомили, що на Запоріжжі розвивають також сонячну електрогенерацію. У цьому році заплановано побудувати сонячну електростанцію потужністю 50 МВт біля міста Токмак. Перша черга сонячної станції матиме потужність 11 МВт і генеруватиме 14 млн кВт-год електроенергії у рік. Згідно з попередніми підрахунками, електроенергії, виробленої сонячною електростанцією, вистачить для забезпечення енергопотреб жителів шести районів Запорізької області. Електроенергія продаватиметься в загальну мережу за «зеленим» тарифом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>