У Дніпрі освятили найбільший у Східній Європі вірменський храм

У Дніпрі освятили найбільший у Східній Європі вірменський храм

Фото
Укрінформ
У Дніпрі освятили нову Вірменську апостольську церкву Святого Григора Лусаворича – найбільший вірменський храм у всій Східній Європі. 

На цю подію вірменська діаспора чекала 15 років. Саме тоді було закладено наріжний камінь у будівництво масштабного храмового комплексу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У церемонії освячення взяв участь чинний 132-й Верховний Патріарх і Католикос всіх вірмен, першоієрарх Вірменської апостольської церкви Гарегін ІІ, який приїхав зі святого Ечміадзінського кафедрального собору (Республіка Вірменія). 

«Дніпро - дуже толерантний і полікультурний. Тут дуже добре уживаються, дружать, співпереживають один одному люди  різних національностей і віросповідань. Ми всі разом, українці, євреї, вірмени, святкуємо і Хануку і Великдень, і так само, не будучи католиками, всі разом - католицьке Різдво, а потім православне Різдво. Всі разом ми встали на захист нашої батьківщини, коли прийшла війна...Сьогодні ми радіємо освяченню вірменської церкви, яка стала ще одним символом в нашому місті - символом віри й толерантності», - сказав на відкритті храму голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Окрім представників різних церков, на урочистий захід завітали тисячі вірян, меценати, влада міста та області. Серед присутніх на церемонії – священнослужителі з усіх вірменських храмів України, духовні лідери релігійних громад. Загалом – більше 3 тис. гостей.

Настоятель храму Святого Григора Лусаворича Вірменської апостольської церкви Амазасп зазначив, що церкву збудували за стародавніми традиціями. Вона має велику кількість унікальних барельєфів, які виточували упродовж багатьох років.

«У Вірменії храм і навіть купол прийнято будувати з туфу. З рідної країни в Дніпро його привезли фахівці, які зводили храм висотою 27 метрів і загальною площею понад 700 квадратних метрів. Біля церкви встановили хачкар - традиційний пам'ятник, який є в кожної вірменської церкви», - сказав священик.

Читайте також: Старовинний грузинський храм стане більш доступним для мандрівників

Крім того, в церкві є приміщення, де буде зал для зборів і трапезна, а також недільна школа. Їх спеціально розмістили в підвальному приміщенні, щоб залишити вільним двір, де віруючі зможуть відпочити, а поруч посадять великий фруктовий сад.

Вірменська апостольська церква Святого Григора Лусаворича знаходиться на розі проспекту імені Героя Небесної сотні Сергія Нігояна, котрий одним з перших загинув на барикадах Майдану, і вулиці Леваневського.

Сьогодні в Дніпрі проживає понад 50 тисяч вірмен.

Відкриття Вірменської Апостольної Церкви Святого Григора Лусаворича / Фото: М'якшиков Микола. Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-