На Миколаївщині членів ОТГ навчали створювати сучасні ЦНАПи

На Миколаївщині членів ОТГ навчали створювати сучасні ЦНАПи

Децентралізація
1624
Укрінформ
На Миколаївщині членів ОТГ навчали створювати сучасний центр надання адміністративних послуг на базі об'єднаної тергромади та пояснювали, як отримати підтримку від міжнародних партнерів.

Про це йшлося 5 березня під час інформаційної сесії щодо участі у Програмі «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг (фаза впровадження) у Миколаївському Центрі розвитку місцевого самоврядування, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Програма «U-LEAD з Європою» складається з двох напрямків. Це підтримка децентралізації в Україні і створення ЦНАПів. Метою сьогоднішнього заходу якраз і є ознайомлення представників територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування з Програмою «U-LEAD з Європою» у частині створення ЦНАПів, а також з результатами початкової фази, пропозиціями етапу впровадження та умовами участі у Програмі", -  сказала менеджер пілотних проектів Програми «U-LEAD з Європою» Ольга Калініченко.

За її словами, на стадії початкової фази ще у 2017 році було відібрано 26 громад з усієї України, на базі яких відпрацьовувалося створення ЦНАПів. У квітні буде створено останній Центр на базі ОТГ.

«1 березня 2018 року почався наступний етап - впровадження. Він розділений на чотири раунди. В рамках першого буде відібрано до 150 учасників. Загалом кількість учасників Програми до 2020 року складе 600, з урахуванням 26 ЦНАПів з початкової фази», - зазначає експерт.

«Наразі кожна громада Миколаївщини має можливість взяти учать у конкурсі на створення або модернізацію ЦНАПу. Щоправда,  існує низка умов. Насамперед, це має бути вже створена спроможна ОТГ, або громади у процесі об'єднання від 5 тисяч мешканців», - зауважує Калініченко.

Якщо громада виграє конкурс, то Програма надасть значну допомогу, у залежності від потреб: методологічну та інституційну підтримку у вигляді консультацій, тренінгів для персоналу, обміну досвідом, інформування та залучення населення тощо. 

Крім того, передбачається серйозна матеріальна допомога. Це меблі для облаштування ЦНАПів, офісна техніка, програмне забезпечення, новий дизайн, зонування будівель центрів і таке інше. Від громади ж вимагається знайти і відремонтувати приміщення для цих цілей площею не менше 50 квадратних метрів.

Експерт також звернула увагу на те, що сучасні ЦНАПи мають бути розташовані у будівлях, де як працівники, так і відвідувачі мають почувати себе затишно і комфортно. Вони передбачають місця для відпочинку та приймання їжі адміністраторів, а також низку послуг для відвідувачів. Зокрема, це наявність дитячого куточка, місця для індивідуальних розмов, туалетних кімнат, умов для громадян з інвалідністю тощо.

 Калініченко також ознайомила учасників інформсесії з досягненнями Програми за минулий рік, розповіла про створення ЦНАПів та їх ризики, моделі (стаціонарні, мобільні або віддалене робоче місце), надала рекомендації щодо підготовки заявки на участь у конкурсі.

Читайте також: Програма U-LEAD витратить 30 млн євро на підтримку ЦНАПів в Україні

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото Алли Мірошниченко / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-