На Сумщині освітяни ОТГ ділилися досвідом роботи в умовах реорганізації галузі

На Сумщині освітяни ОТГ ділилися досвідом роботи в умовах реорганізації галузі

Децентралізація
1529
Укрінформ
У Боромлянській громаді Тростянецького району на Сумщині пройшов семінар для освітян, де йшлося про актуальні проблеми організації освіти в об’єднаних громадах та шляхи їх вирішення. 

Захід пройшов, у п’ятницю, 23 лютого, за ініціативи Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Його учасниками стали профільні заступники голів ОТГ, начальники відділів освіти, директори опорних шкіл об’єднаних громад.

«Це перший виїзний семінар, який організував Сумський ЦРМС спільно з Боромлянською ОТГ. Наші громади ще тільки стали на шлях реформування освітянської галузі. Тому на прикладі цієї ОТГ, яка наважилася представити свої освітні напрацювання, ми пропонуємо їхнім колегам з інших громад, особливо тим, які сформувалися у минулому році і зіткнулися з проблемами функціонування малокомплектних шкіл, нестачі педагогічних кадрів, оптимізації взагалі освіти, ознайомитися з набутим досвідом, але разом з тим висловити і своє бачення шляхів розвитку освітянської галузі в умовах децентралізації», - зазначив радник з регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорій Стариков.

За його словами, подібні заходи планується проводити і в подальшому. Зокрема, наступний подібний захід може бути присвячений профілактиці правопорушень серед молоді, який пройде за участю представників Нацполіції.

Як зазначив під час семінару голова Боромлянської ОТГ Василь Романіка, галузі освіти в громаді, до якої увійшли 3 сільських ради, надається першочергова увага.

«У 2018 році на підтримку цієї сфери планується вкласти 17 мільйонів гривень, з яких 10 мільйонів – це освітня субвенція, і 7 мільйонів гривень – кошти громади», - зауважив Романіка.

Начальник відділу освіти Боромлянської ОТГ Світлана Касьяненко детально розповіла учасникам семінару про роботу місцевого навчально-виховного комплексу (НВК), його трьох філій та ще такої ж кількості дошкільних навчальних закладів. 

«Завдяки тісній співпраці з керівництвом громади нам вдається вирішувати всі найнагальніші для освітян питання. Мова йде і про забезпечення підвезення школярів транспортом для навчального закладу, і про зміцнення матеріальної бази, і про належне харчування. Так, із 436 учнів НВК харчуванням у закладі охоплено 340, з них безкоштовно харчуються 233 учні. Також плідно спілкуємося з департаментом науки і освіти Сумської ОДА, нам з їхнього боку пообіцяли виділити шкільний автобус», - зазначила посадовець.

Також освітяни обговорювали питання фінансування галузі. У цьому зв'язку радник з фінансових питань Сумського ЦРМС Юрій Петрушенко закликав директорів шкіл активніше брати участь у грантових програмах, спрямованих на отримання грошей для розвитку навчальних закладів.

Крім того, після теоретичної частини семінару, під час якої обговорювалося і питання інклюзивної освіти в Україні та перспективи її розбудови в ОТГ, директор Боромлянського НВК Світлана Білоус ознайомила учасників заходу з опорною школою. Також освітяни мали змогу побувати в дошкільному навчальному закладі Боромлі «Пролісок».

Читайте також: В ОТГ Черкащини відкрили першу амбулаторію сімейної медицини

Завершився виїзд до Боромлі круглим столом з актуальних питань реформування освіти, в ході якого мова йшла про роль батьківських комітетів, універсальну чи спеціалізовану освіту, розбудову учнівського самоврядування, підвищення кваліфікації вчителів.

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки. 

Фото Сергія Ханіна / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-