Освітня реформа: нові можливості для випускників Львівщини

Освітня реформа: нові можливості для випускників Львівщини

Децентралізація
1084
Укрінформ
На Львівщині у навчально-виховному комплексі села Твіржа, що належить до Мостиської об’єднаної територіальної громади, відбулось виїзне засідання "Освітня бізнес-школа для ОТГ".

Експерти центру, науковці, методисти, психолог розповіли старшокласникам про можливості, які дає освітня реформа учням, насамперед, випускникам. Учнів також ознайомили із міжнародними програмами студентських обмінів, що дозволяють навчатися і стажуватися у найкращих вишах світу, мотивували на успішне навчання та конкурентоспроможність перед своїми міськими ровесниками.

Захід пройшов за ініціативи Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування організував серію заходів "Освітня бізнес-школа для ОТГ", виходячи із розуміння потреб самих громад. Після об'єднання перед кожною із них постає завдання сформувати ефективну команду і розвивати людський капітал. Іншими словами, створити усі можливості для самореалізації мешканців своєї громади. Ми знаємо, сільській місцевості особливо притаманна внутрішня міграція і переселення молоді до більш перспективних у цьому плані міст. Ми ж намагаємось допомогти громадам стати середовищем, де працює соціальний і кадровий ліфт, де знайдеться робота для креативних і непересічних особистостей, закласти фундамент ефективного менеджменту і максимально посприяти розвитку людських можливостей на благо громади і України в цілому", - зазначила радник з питань комунікацій Львівського ЦРМС Дарія Зубрицька.

Її підтримала і начальник відділу освіти, культури і туризму, молоді і спорту Мостиської об'єднаної територіальної громади  Валентина Чернега. За її словами, зі створенням ОТГ ставлення до освіти кардинально змінилось. Насамперед щодо матеріального забезпечення шкіл, покращення умов навчання і виховання дітей.

Читайте також: У Києві обговорили європейський вимір реформи децентралізації

"Зокрема, громада закупила парти, смарт-дошки для полегшення роботи вчителя у спілкуванні з класом. Цього року їх придбають ще більше. Закупили для шкіл ноутбуки, обладнали музичний клас, покращили матеріальну базу кабінету захисту Вітчизни. Поповнили і шкільний транспортний парк. Подбали про дітей, які навчаються інклюзивно. У школах  перекрили дахи та завершили заміну вікон. Люди бачать ці переваги і висловлюють бажання створювати нові об`єднані громади", - підкреслила Чернега.

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує  реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-