Експерт назвав головні виклики для України у 2018 році

Експерт назвав головні виклики для України у 2018 році

Децентралізація
1181
Укрінформ
Демографія, зношеність країни та зовнішній тиск є головними викликами України в 2018 році.

На цьому наголосив редактор порталу «Хвиля» Юрій Романенко під час презентації Аналітичного прогнозу Українського інституту майбутнього (UIF) на 2018 під загальною назвою “Виклики та можливості”. Презентація збірки висновків експертів пройшла 20 лютого за ініціативи Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-Lead з Європою" та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Серед головних викликів України експерти Українського інституту майбутнього (UIF) на перше місце поставили демографію. Наразі населення держави складає 36 млн, з них лише 12 млн — активні, тобто, працюють і за рахунок податків можуть утримувати пенсіонерів та дітей. До того ж, з цих 12 млн — половина бюджетників. Зменшення кількості населення є дуже небезпечним для економіки”, - підкреслив Романенко.

Читайте також: Створення тергромад дало щорічне зростання фінансів і робочі місця — Зубко

За його словами, на другому місті серед викликів є зношеність країни — інфрастуктурних об’єктів та людського капіталу. Це дуже серйозна проблема: наприклад, вже з 2022 року перед країною постане питання застрілості АЕС, які просто так не закриєш.

“Потрібно враховувати, що внутрішні проблеми Україна повинна вирішувати в умовах зовнішнього тиску, який постійно зростає”, - додав Романенко.

Під час презентації Аналітичного прогнозу виступив також виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Віктор Андрусів.

Він наголосив, що в прогресивних державах політику визначають “мозкові центри”, а в Україні — міністерства. Український інститут майбутнього (UIF), створений у 2016 році саме з метою прогнозування змін та моделювання можливих сценаріїв розвитку подій в Україні.

Читайте також: У найближчі 10 років очікуємо на новий тип світової енергетики - експерт

Зокрема, Аналітичний прогноз «Виклики та можливості» є збіркою висновків експертів UIF про майбутнє інформаційних процесів у сферах міжнародної та внутрішньої політики, національної безпеки та оборони, економіки, правоохоронної та судової систем та освіти, що досліджуються на основі загальних тенденцій розвитку галузей протягом року.

“Метою випуску щорічної збірки прогнозів експертів є інформаційне сприяння розширенню горизонту планування розвитку країни і як наслідок – ухвалення топ-менеджментом держави успішної стратегії на майбутні 10-15 років”, - сказав Андрусів.

Повну версію Аналітичного прогнозу можна подивитися за посиланням.

Згідно висновків експертів, 2018 рік стане роком визначеності у багатьох кризах. Так, курс США на жорстку політику щодо Росії може принести перші свої плоди у вигляді мирного поступу на Донбасі. Це також буде складний рік для української економіки. Так, прогноз говорить про те, що слід очікувати падіння гривні до 29,6 грн/дол., та досить високу інфляцію на рівні 11%.

Читайте також: Гройсман сказав, на який рівень ВВП орієнтується уряд

У 2018 році також слід очікувати впровадження двох дуже важливих реформ, що були ухвалені минулого року: освітньої та судової.

Загалом, дивлячись на наступний рік з позиції сьогоднішнього дня, можна сказати, що це перехідний рік. По-справжньому кризовим буде 2019 рік, у якому накладається дуже багато політичних та економічних факторів, такі як вибори і ризики дефолту на тлі виплати значних сум зовнішніх боргів. Водночас, від того, наскільки успішно ми пройдемо 2018-й, залежить наша спроможність відповісти на головні виклики 2019 року.

Програма «U-Lead з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-