Суд у Запоріжжі ухвалив вирок членам

Суд у Запоріжжі ухвалив вирок членам "банди лисих", двох із них звільнили у залі суду

Укрінформ
Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя оголосив вирок у справі щодо вісьмох членів так званої "банди лисих" за обвинуваченням у бандитизмі, вимаганні та умисному вбивстві.

Усі вони засуджені до позбавлення волі на строк від 10 років 1 місяця до 15 років з конфіскацією майна, повідомляє прес-служба суду.

"За наслідками розгляду справи судом присяжних визнано доведеним, що обвинувачені зорганізувались в озброєну банду з метою нападів на підприємства, установи, організації та окремих осіб, і ... вчинили в місті Запоріжжі у 2004-2012 рр. тяжкі та особливо тяжкі злочини проти життя, здоров’я, недоторканності, свободи і власності громадян та громадської безпеки", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, члени «банди лисих» обвинувачувалися у вчиненні злочинів, передбачених ст. 257, ч. 4 ст. 189, п.п. 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК України («Бандитизм», «Вимагання», «Умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів»), а також інших тяжких та особливо тяжких злочинів.

При цьому двох засуджених до позбавлення волі строком більш ніж на 11 років відповідно до положень ч. 5 ст. 72 КК України, якими передбачено порядок зарахування до строку відбуття покарання строку попереднього ув’язнення, визнано такими, що повністю відбули призначене покарання, і звільнено з-під варти в залі суду.

Читайте також: Камери зафіксували невідомого, який заклав вибухівку під Музей Бандери

При цьому уточнюється, що через закінчення строку повноважень у головуючого судді, на розгляд якого системою автоматизованого розподілу справ це кримінальне провадження надійшло уперше в 2013 році, з середини 2015 року розгляд справи здійснювався новим складом суду, а саме – судом присяжних.

Оголошення вироку 15 лютого тривало більше шести годин без урахування оголошених технічних перерв, поінформували у суді.

Як повідомляв Укрінформ, у березня 2013 року стало відомо про те, що лідер "банди лисих" Олександр Середин помер у Запорізькому слідчому ізоляторі від серцево-судинної недостатності.

До першої судимості, отриманої за перевищення посадових повноважень, Середин служив у міліції, так само як і основні його підручні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-