Активісти Дніпра хочуть перейменувати Дніпропетровську область

Активісти Дніпра хочуть перейменувати Дніпропетровську область

1228
Ukrinform
У Дніпрі відбулося громадське обговорення ініціативи перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів голова обласного осередку товариства "Просвіта", котре організувало обговорення, Єгор Гуськов.

"У "Просвіті" міста Дніпра відбулися громадські слухання, які відвідало більше 60 людей. Свої думки мали нагоду висловити провідні діячі української громади міста. Активісти національного руху познайомилися одне з одним і згуртувалися навколо спільної ідеї - перейменування Дніпропетровської області на Січеславську", - сказав Гуськов.

За його словами, саме ця назва апелює до козацького минулого, адже на території області існували п’ять із восьми січей (усі головні козацькі січі – Томаківська, Микитинська, Базавлуцька, Чортомлицька, Підпільненська). Загалом, Дніпропетровська область - єдина, територія якої повністю була територією запорозьких вольностей.

Крім того, за часів УНР край мав назву земля Січ з центром у Катеринославі, а у 1918-1919 роках місто мало неофіційну назву Січеслав (Січослав).

Історик і краєзнавець Микола Чабан презентував учасникам заходу раритетні видання сторічної давнини, зокрема Шевченківський "Кобзар", де місцем друку зазначений Січеслав.

Перейменування Дніпропетровської області на Січеславську підтримала відома волонтерка-медик, командир батальйону "Госпітальєри" Української добровольчої армії Яна Зінкевич.

Про це вона розповіла в  коментарі для "Дніпрограду". 

"Ставлюся до перейменування області на Січеславську дуже позитивно. Розумію, що це справа складна та непроста, адже необхідно домогтися змін у Конституції. Але якщо є активісти, які за це взялися і готові дійти до кінця - це чудово. Тож і я підтримаю петицію своїм голосом", - зазначила Зінкевич.

Йдеться про петицію “Січеславська - так! Повернемо Дніпропетровській області історичну назву!”, яку дніпровські активісти 24 січня зареєстрували на сайті Президента. Її ініціатором є директор ГО "Правозахисна група "Січ" Дмитро Рева. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-