Телемедицина в Україні: у Києві підписали меморандум зі Світовим банком і Канадою

Телемедицина в Україні: у Києві підписали меморандум зі Світовим банком і Канадою

Децентралізація
Укрінформ
Міністерство регіонального розвитку, МОЗ, Світовий банк і Міністерство закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади підписали меморандум щодо впровадження телемедицини в Україні.

Про це повідомляє портал "Децентралізація".

"Міжнародний досвід країн-партнерів – це ще один крок до впровадження сучасного та якісного медичного обслуговування у сільській місцевості. І Світовий банк, і уряд Канади нам готові допомагати у цьому. До кінця року плануємо запустити перші приклади нової медичної допомоги в регіонах", - заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами підписання документа.

Досвід міжнародних країн-партнерів щодо організації телемедицини та мережі її використання, розроблення вимог до обладнання та програмного забезпечення, навчання сімейних лікарів – першочергові напрямки співпраці, які визначені в меморандумі про взаємне розуміння між Мінрегіоном, МОЗ, Світовим банком та Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади, додав віце-прем’єр.

За його словами, сьогодні 30% населення України, що проживає у сільській місцевості, потребує надання якісної медичної допомоги. Мінрегіоном спільно з МОЗ вже розроблені методики формування медичної мережі; вимоги до приміщень і їх кількості, де буде надаватись первинна допомога; маршрутна карта для органів місцевого самоврядування по створенню мережі.
Читайте також: Канада допоможе Україні розвивати телемедицину

Зубко також підкреслив, що підписаний меморандум сприятиме створенню процедур і комунікаційної платформи для лікарів, системи спілкування між пацієнтом і лікарем, розробці підходів до навчання і тренінгів для сімейних лікарів.

Урядовець подякував Світовому банку і уряду Канади за співпрацю у впровадженні медичної реформи у сільській місцевості та підтримку секторальної децентралізації.

Наприкінці 2017 року було прийнято закон України "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості".

Метою меморандуму є визначення напрямів співпраці з таких питань:

  • аналіз досвіду інших держав щодо діагностики обміну даними медичних досліджень через телекомунікаційні засоби;
  • організація телемедицини та мережі її використання;
  • створення електронної бази медичних даних та обміну медичною інформацією;
  • розроблення вимог до обладнання та програмного забезпечення;
  • навчання сімейних лікарів роботі з медичним обладнанням з телекомунікаційними можливостями та програмним забезпеченням;
  • створення "Книги стандартів (рекомендацій)" щодо вимог первинної медичної допомоги у сільській місцевості;
  • комунікаційної та маркетингової стратегії щодо підвищення доступності та якості надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості;
  • пропозицій щодо проектів повторного використання, вивчення досвіду нового будівництва та реконструкції закладів, що надають первинну медичну допомогу, в європейських та інших державах.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-