На Одещині в півтора раза збільшився бюджет тергромад

На Одещині в півтора раза збільшився бюджет тергромад

Децентралізація
Укрінформ
Завдяки децентралізації в півтора раза збільшився бюджет новоутворених об'єднаних територіальних громад Одещини протягом минулого року.

Це значний крок уперед порівняно з показниками 2016 року, водночас є підстави сподіватись на успішне збалансування доходів і видатків місцевих бюджетів і в поточному році завдяки вдумливому аналізу підсумків роботи і реалізації перспективних проектів.

Семінар, присвячений децентралізації в Одесі / Фото Ніни Ляшонок

Про це сказала сьогодні заступник голови Одеської облдержадміністрації Світлана Шаталова, виступаючи на семінарі "Підбиття підсумків децентралізації в Одеській області за 2016-2017 роки",  який відбувся за сприяння Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми увійшли в бюджетний 2018 рік з очікуваннями успішної роботи 25 новоутворених об'єднаних територіальних громад Одещини. Адже місцеві ради дістали змогу залучити для реалізації своїх проектів додатковий ресурс в обсягу 139 мільйонів гривень, що в півтора раза більше порівняно з попереднім роком. Очікуємо, що керівники ОТГ проаналізують складові успіхів і причини невдач, дослухаються до порад експертів Центру розвитку місцевого самоврядування щодо кращого наповнення своїх бюджетів, та проведуть роботу з нарощення їх доходної частини, передусім щодо легалізації зарплат і повної сплати податків на землю. Керівництво ОДА продовжуватиме спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування надавати всебічну підтримку ініціаторам процесів децентралізації у регіоні", - зазначила Шаталова.

Директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен презентувала результати реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади у 2016-2017 роках, зауваживши, що процес формування і розвитку ОТГ на Одещині розпочався у 2015 році й успішно триває.

"Перші вибори відбулися восени 2015 року в 8 об’єднаних громадах, які виникли при об’єднанні 40 місцевих рад (98 населених пунктів). Протягом двох минулих років процес об’єднання набув обертів і вивів на вибори 25 громад. У місцевих радах, що реорганізувалися шляхом приєднання, уже запроваджено 40 посад", - уточнила Молодожен.

Водночас директор ЦРМС зауважила, що "у 13 з 26 районів Одещини упродовж трьох років не створено жодної громади, причому найповільніше триває процес створення громад у південних районах області".

За словами Молодожен, держава надала значну підтримку новоствореним ОТГ, зокрема, фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів 8 громад області (з трансфертами з державного бюджету) склали у 2016 році 438 мільйонів гривень, що майже у 7 разів більше у порівнянні з надходженнями 2015 року.

Об’єднання громад сприяло істотному збільшенню власних доходів бюджетів ОТГ на одного мешканця відповідної території. У середньому цей показник зріс із 770 гривень до 2 тисяч 434, тобто на 1 тисячу 664 гривні порівняно з 2015 роком.

А в 2017 році, акцентувала директор Одеського ЦРМС, "фактичні надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів 11 ОТГ області з трансфертами з держбюджету склали 613 мільйонів гривень, що на 40% більше порівняно з показниками 2016 року".

У роботі семінару також взяли участь і виступили перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, очільник відділу взаємодії з місцевими органами влади Мінрегіонбуду Лілія Попова, голова регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Сергій Хрустовський, експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіонбуді Юрій Ганущак, Балтський міський голова Сергій Мазур, Великомихайлівський селищний голова Тетяна Жарська та інші.

Читайте також: Експерти сформулювали п’ять ключових критеріїв для Центрів адмінпослуг

Під час панельних дискусій та круглих столів учасники обговорили напрацювання реформи з децентралізації в економічній та соціальній сферах, виклики і плани щодо реалізації медичної і освітянської реформ, організацію заходів з цивільного захисту та пожежної безпеки в об’єднаних територіальних громадах.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-