Недоліки у роботі ОТГ є, але не помітити разючі зміни неможливо — Зубко

Недоліки у роботі ОТГ є, але не помітити разючі зміни неможливо — Зубко

Децентралізація
Укрінформ
Протягом трьох років втілення реформи децентралізації було створено 705  об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

За цей час недоліки у їх роботі були виявлені, однак і не помітити ті разючі зміни, що там відбуваються, теж неможливо. Про це йдеться у коментарі віце-прем’єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, повідомляє портал “Децентралізація”.

“Може виникнути запитання, 705 об’єднаних громад за три роки – багато це чи мало? Але я б ставив запитання дещо інакше: чи достатньо успіхів продемонстрували ці громади, щоб усі, хто ще сумнівається чи критикує реформу, взялися нарешті використовувати ті можливості, які вона надає. І на це я впевнено відповім – так. Недоліки у роботі об’єднаних громад є, але і не помітити ті разючі зміни, що там відбуваються, теж неможливо”, - сказав  Зубко.

Він нагадав, що сьогодні у нових умовах, з більшими ресурсами і повноваженнями працюють вже 665 об’єднаних громад, до складу який увійшло 3118 місцевих рад. Ще 40 об’єднаних громад, сформованих зі 163 сільських, селищних, міських рад, чекають на призначення перших виборів місцевих голів та депутатів. Процес об’єднання не зупиняється: на різних стадіях формування на цей час знаходяться ще 50 ОТГ, і чи не щодня їхня кількість збільшується.

Читайте також: Гройсман обіцяє регіонам 11 мільярдів на розвиток

За словами віце-прем’єра, громади, які повірили у реформу ще у 2015 році й одразу почали використовувати нові можливості, реалізували вже тисячі інфраструктурних проектів. Зараз вони вже відходять від латання дір і беруться за комплексний розвиток територій.

“Об’єднані громади власними справами доводять, що спроможні змінювати на краще якість життя у містах і селах. У цих громадах вже мають стратегічне бачення розвитку, створюють нові робочі місця, залучають мешканців до вирішення місцевих питань. Там зміни відбуваються не завдяки рішенням і коштам згори, як раніше, а завдяки вмінню місцевих лідерів залучати та ефективно використовувати ресурси, користуватися своїми повноваженнями, завдяки готовності нести відповідальність за свої рішення та дії. І найголовніше - мешканці об’єднаних громад почали розуміти, що багато чого тепер залежить від їхньої думки, їхнього вибору, їхньої ініціативності. А це те, заради чого реформа і починалася”, - зазначив Геннадій Зубко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-