На Житомирщині провели тренінг зі створення інклюзивних ресурсних центрів у ОТГ

На Житомирщині провели тренінг зі створення інклюзивних ресурсних центрів у ОТГ

Децентралізація
1111
Ukrinform
Об’єднані територіальні громади сьогодні отримали маршрутну карту щодо створення інклюзивних ресурсних центрів на місцях. 

Вона визначає цілі, завдання, проекти, які необхідно впровадити, аби дати можливості дітям з особливими потребами здобувати освіту нарівні зі своїми однолітками.  На цьому наголосив під час тренінгу для голів ОТГ у Житомирі віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє портал "Децентралізація".

"Увага до дітей з особливими потребами і забезпечення рівних можливостей для їх розвитку – невід’ємна складова розвитку людського потенціалу. І децентралізація з її можливостями – саме той шлях, який цілком дозволяє забезпечити в Україні принципи освітньої доступності та безбар’єрності. Кожний навчальний заклад має забезпечувати навчанням дітей незалежно від їх фізичних можливостей і потреб відповідно до європейських вимог", — наголосив Зубко.

Віце-прем’єр підкреслив, що сьогодні Житомирська область є лідером у впровадженні реформи децентралізації і входить у п’ятірку областей за кількістю створених громад. "Саме від громади залежить якість надання послуг – в освіті, охороні здоров’я, соціальних і адміністративних послуг тощо. Важливо, аби діти не відчували різниці у якості навчання, незалежно від того, де вони мешкають – у Києві, в Житомирі чи у віддаленій громаді. Освіта має бути якісна і доступна всюди", — зазначив він.

Віце-прем’єр зауважив, що запровадження інклюзивної освіти важливе не лише у контексті відповідності приміщень визначеним стандартам, а мова йде про запровадження нових методик, зокрема інклюзивно-ресурсних кімнат, аби максимально ефективно долучити до освіти дітей із особливими потребами в умовах Нового освітнього простору та опорних шкіл.

Читайте також: На Вінниччині відкрився перший ЦНАП в об’єднаній громаді

Зубко подякував Фонду Порошенко та особисто дружині Президента Марині Порошенко за ініціювання законодавчих змін в напрямку інклюзивної освіти та розробку методичних рекомендацій. "Необхідно запроваджувати навчання спеціалістів, які викладатимуть діткам із особливими потребами. У цих питаннях також розраховуємо на співпрацю з агенцією U-LEAD, що має 24 центри регіональних в Україні", — заявив урядовець.

За підсумками тренінгу відбулося підписання договорів про створення 30 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) з головами ОТГ та РДА.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-