У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму - 26.01.2018 15:50 — Новини Укрінформ
У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму

У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму

Децентралізація
798
Ukrinform
У Запоріжжі представникам об'єднаних територіальних громад презентували інформаційні ресурси про гранти на розвиток культури і туризму на територіях громад.

Презентація порталів – агрегаторів актуальних грантів для України і визначення ключових особливостей територій, які доцільно використовувати для їх отримання, відбулося 26 січня в рамках тренінгу «Розвиток культури та туризму в ОТГ: картування».

Тренінг для керівників відділів культури і туризму ОТГ та профільних заступників голів об'єднаних територіальних громад організував Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму. Фото Дмитра Смольєнка / Укрніформ

«На сьогоднішній день для територій України надається велика кількість грантів, у тому числі й на розвиток культури та туризму. Це гранти, які надаються урядовими і неурядовими організаціями країн ЄС, Америки і навіть Австралії. Гранти для територій в Україні, які надаються українськими урядовими структурами та органами влади. Сума - від $100 до $1000000. І отримати ці кошти цілком реально. Потрібні бажання, креативний підхід, знання своєї території і низки процедурних моментів, які необхідно дотримати при оформленні заявок. Цьому ми і присвятили сьогоднішній тренінг», - розповіла радник з питань комунікацій Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування та основний спікер тренінгу Наталія Селюкова.

За її словами, напрямок розвитку культури і туризму було обрано пріоритетним для проведення тренінгу, оскільки, як один з найбільш перспективних для територій Запорізької області, він, на даний момент, є одним з найменш розвинених: на сьогоднішній день жодна з ОТГ регіону на розвиток туризму на своїй території коштів, на жаль, не отримала.

«На кожній території нашого Запорізького регіону є свої особливості, що, як правило, здаються звичайними самим мешканцям територій, але можуть стати дуже привабливою «родзинкою» для мешканців інших регіонів України та зарубіжжя, якщо їх правильно «подати». Це і природні особливості, озера, річки, ліси, які надають масу можливостей для інтерактивних заходів: від піших екскурсій до прогулянок на квадроциклах. І культурні, зокрема, творчість народних майстрів. Та проведення різноманітних тематичних, музичних, театральних, спортивних фестивалів, виставок, карнавалів, ярмарків і т. д.», - констатувала Селюкова.

Читайте також: У Херсоні обговорили роль прогресивної молоді у житті місцевих тергромад

В ході тренінгу його учасникам – представникам 17 об'єднаних територіальних громад і ряду райдержадміністрацій Запорізької області представили основні портали – агрегатори грантових проектів та понад 20 проектів у сфері культури і туризму, які на сьогодні вже успішно реалізуються громадами України та інших країн: Італії, Швеції, Німеччини, Франції. Це дало поштовх для креативного переосмислення особливостей територій ОТГ і в ході роботи в групах, що послідувала за презентаціями, дозволило учасникам тренінгу сформувати основні ідеї для понад 60 проектів.

Програма "U-LEAD з Європою" спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>