У Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування окреслили плани на рік

У Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування окреслили плани на рік

Децентралізація
1219
Укрінформ
У Краматорську в Донецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", у вівторок відбувся День відкритих дверей, під час якого обговорювалися плани роботи в 2018 році та можливості координації спільних дій.

На спільному заході зібралися представники тих системних програм та організацій, які мають безпосереднє відношення до впровадження реформи місцевого самоврядування та процесів децентралізації в Донецькій  області, повідомила Укрінформу радник з питань комунікації Донецького ЦРМС Ольга Нікуліна.

В обговоренні планів узяли участь команда Донецького ЦРМС, представники Програми розвитку ООН, Асоціації міст України, громадські активісти та журналісти.

Вітаючи присутніх, Артем Вівдич, директор Донецького ЦРМС, назвав ті напрямки, на яких Центр розвитку місцевого самоврядування зосередить свою роботу в поточному році. Серед них – підтримка громад у процесі об’єднання, консультаційний супровід уже створених ОТГ, участь у розробці законодавчої ініціативи щодо сприяння децентралізаційним процесам у регіоні. Команда ЦРМС допомагатиме громадам готувати документи про міжмуніципальне співробітництво, а також працюватиме над розробкою загальнодержавних підходів щодо безпекових питань, спираючись на досвід з відкриття на Донеччині центрів безпеки, які відкривалися в рамках пілотного проекту.

Читайте також: Дві прикарпатські ОТГ презентували стратегії розвитку

Радники Донецького ЦРМС розповіли про плани роботи Центру кожен за своїм напрямком. Зокрема, радники ЦРМС готові допомагати вирішувати такі питання: експертний супровід при складанні бюджету, розрахунках спроможності громад, курс з покращення комунікації між владою та громадою, допомога при складанні стратегії розвитку ОТГ та інші проблемні питання, з якими стикаються ОТГ.

Представники в Донецькій області Програми розвитку ООН розповіли про основні складові компоненту "Місцеве самоврядування та реформа децентралізації», за яким вони працювали в минулі роки та готові підтримувати громади й надалі. Максим Філяк, спеціаліст зі стратегічного планування ПРООН, ознайомив присутніх із тими напрямками, за якими міжнародна організація підтримує громади. Серед них – проведення навчальних заходів, розвиток громадянської ініціативи, допомога зі стратегічного планування, фіскальної децентралізації тощо. Наталя Осипенко, координатор у Донецькій області з соціальної мобілізації, розповіла про підсумки трирічної діяльності з підтримки ОСББ, мініпроектів з розвитку громад тощо.

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування

Асоціація міст України також бере активну участь у провадженні реформи місцевого самоврядування, про напрямки роботи АМУ в Донецькій області доповів Андріян Фітьо, консультант зі стратегічного планування та економічного розвитку. Він подякував Донецькому ЦРМС за організовану зустріч усіх залучених сторін та висловив сподівання, що в перспективі буде створена комунікативна платформа для спільної взаємодії.

Програма "U-LEAD з Європою" спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Фото: Ольга Нікуліна

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-