Загиблих птахів виявили ще в одному приморському районі Херсонщини

Загиблих птахів виявили ще в одному приморському районі Херсонщини

1339
Ukrinform
На Херсонщині слідом за приморським Каланчацьким районом загиблі від пастерельозу дикі водоплавні птахи виявлені ще в одному приморському районі - Скадовському.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

"Скадовське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області та Скадовська районна державна лікарня ветеринарної медицини, за допомогою фахівців Національного природного парку "Джарилгацький", на особливому контролі тримають клінічний стан диких водоплавних птахів, а саме: качок, лебедів, гусей, та інших, які зимують в Джарилгацькій затоці або знаходяться на відпочинку при перельоті в теплі краї на зимівлю. Щоденно проводяться обстеження узбережжя Джарилгацької затоки від її початку, кордон з Коржинською затокою, до села Красне. Станом на 18 січня 2018 року, з того, що вже зібрано і спалено (тушок мертвих диких водоплавних птахів), можемо говорити про 22 трупи загиблих качок–лисок. Ветеринарними лікарями Скадовської РДЛВМ  відібрано патматеріал від трупів птахів та направлено до Херсонської РДЛВМ. Згідно результатів лабораторії, причиною загибелі цих птахів стала бактеріальна хвороба – пастерельоз", - йдеться у повідомленні.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в області, в ході проведених обстежень узбережжя Джарилгацької затоки було виявлено шість зграй диких водоплавних птахів (лебеді – до 50 голів, качки-лиски – близько 2000 – 2500 голів, качки-нирки, чайки, баклани, тощо).

"Cтаном на 19 січня 2018 року, при обстеженні прибережної зони Джарилгацької затоки, поголів'я качок–лисок не виявлено. Спостереження за дикою птицею продовжується", - зазначають в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

Читайте також: На Херсонщині спалили 9 тисяч тушок птахів, які загинули в Чорному морі

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Каланчацькому районі на чорноморському узбережжі була зафіксована масова загибель диких водоплавних птахів. 7 січня 2018 року між селом Хорли та півостровом Карабай Каланчацького району зі сторони Чорного моря вздовж урізу води до берега прибило більше 5 тис. трупів диких водоплавних птахів. Державною екологічною інспекцією Північно-Західного регіону Чорного моря біля місця події було відібрано проби води, перевищень у воді забруднюючих та отруйних речовин не встановлено.

Згідно інформації начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталія Боярського, причиною загибелі птахів стала бактеріальна хвороба пастерельоз.

Загальна кількість зібраних і утилізованих (спалених) у Каланчацькому районі мертвих диких водоплавних птахів становила близько 9 тис. голів. Це були майже всі лиски.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>