Шахтарі на Волині призупинили “підземний страйк”, але висунули вимоги

Шахтарі на Волині призупинили “підземний страйк”, але висунули вимоги

1378
Ukrinform
На Волині гірники шахти "Бужанська" ДП "Волиньвугілля" припинили страйк, який тривав з неділі, 26 листопада.

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної держадміністрації.

Вони висувають кілька вимог, окрім погашення заборгованості по зарплатні.

"Гірники призупинили акцію протесту до 8 грудня. Вже зараз до праці стала наступна зміна «Бужанки»... Проте шахтарі не лише вимагають виплатити заробітну плату. У них – ряд вимог: негайно провести фінансовий аудит ДП «Волиньвугілля», звільнити керівника пана Зоріна, не перешкоджати профспілковій діяльності та не гальмувати хід тих справ щодо ДП, якими займаються правоохоронці", - йдеться у повідомленні.

Натомість голова Волинської ОДА Володимир Гунчик вважає, що волинська вугільна галузь потребує докорінної реорганізації. Зокрема, на його думку, слід запровадити комплексний підхід: фактично ліквідувати «Волиньвугілля», утворити шахтоуправління, керівником якого має бути директор 10-ї шахти, а його заступники – керівниками решти копалень.

Читайте також: Повернути зарплатні борги волинським шахтарям обіцяють наступного тижня

Як повідомляв Укрінформ, гірники розпочали протести з неділі, 26 листопада. Після зміни вони залишалися під землею, на глибині 470 м. В різні дні там знаходилася від 20 до 74 осіб. За інформацією голови Незалежної профспілки гірників Михайла Волинця, шахтарям не виплачено у повному обсязі зарплату за серпень і лише 10% – за вересень. Працівникам непромислової групи заборгували ще за липень.

Голова Волинської ОДА у розмові із заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України Галиною Карп з'ясував, що кошти на виплату заборгованості надійдуть до 8 грудня.

На вівторок, 5 грудня, запланована робоча зустріч Гунчика із представниками профспілок і шахтарями, на якій обговорюватимуть проблеми вугільної галузі краю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>