"Приватний" кордон: Москаль спростував дані про сотні обшуків та десятки затримань

"Приватний" кордон: Москаль спростував дані про сотні обшуків та десятки затримань

2835
Ukrinform
Ніяких сотень обшуків на Закарпатті у рамках спецоперації силовиків не було. У ході спецоперації не вилучили навіть пачки сигарет.

Жодних вилучень «арсеналів зброї», «величезної кількості наркотиків», «мільйонів євро, доларів і гривень». Інформація про десятки затриманих злочинців  теж не відповідає дійсності,  заявив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль на офіційному сайті.

«Спецоперація на «приватному кордоні» Закарпаття продовжує обростати різними домислами та небилицями, які й близько не мають відношення до реальності. У зв’язку з цим хочу роз’яснити кілька принципових моментів. У цій «піар-акції» (інакше не можу її назвати) не були задіяні ні Чопський, ні Мукачівський прикордонні загони, ні обласне управління СБУ, ні прокуратура. Ніяких сотень обшуків на Закарпатті не проводилося й не могло проводитися за півтора дні. Не було жодних вилучень «арсеналів зброї», «величезної кількості наркотиків», «мільйонів євро, доларів і гривень», у ході спецоперації не вилучили навіть однієї пачки сигарет. Інформація про десятки затриманих злочинців теж не відповідає дійсності", - заявив Москаль.

За його словами,  затримали колишню начальницю Берегівського відділу Дежгеокадастру Шинкевич, яку одразу ж відпустили під домашній арешт. І це не дивно, бо дозвільну документацію на «приватизацію кордону» підписувала не вона, а колишній в.о. начальника обласного управління Держгеокадастру Токар, який давно втік за кордон.

Також Москаль зробив заяву щодо затриманого Атіли Горвата. «Його також уже відпустили додому», - сказав він.

За словами Москаля, Україна в межах Закарпаття має 130 км кордону з Угорщиною, 205,4 км кордону з Румунією, 98,5 км кордону зі Словаччиною і 33,4 км з Польщею.

«На всю цю територію Державна прикордонна служба не має жодного документа, який посвідчує право постійного користування землею. Головна причина в тому, що за оформлення документації потрібно платити гроші, за втрати через вилучення земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення – відшкодування, крім того, заліснена територія вилучається тільки Кабінетом міністрів України. Щоб вирішити цю проблему, слід провести величезну роботу й закласти сотні мільйонів гривень у бюджет Держприкордонслужби. З часів здобуття Україною незалежності жодна робота не проводиться, а кошти не закладаються. Так, останні кілька років прокуратура через суд вилучає землі в недобросовісних набувачів, однак повертаються вони в Держгеокадастр, а не Держприкордонслужбі», - сказав Москаль.

Читайте також: Спецоперація на Закарпатті: силовики затримують “приватизаторів” держкордону

Голова ОДА підкреслив, що Західна Україна знаходиться на зовнішньому кордоні ЄС, який охороняється дуже ретельно. Там немає жодних «приватних кордонів», а прикордонники й митники в ЄС далеко не такі корумповані, як би декому хотілося в Україні. На переконання Москаля, щоденні звірки результатів роботи угорських і українських прикордонників показали, що ніякої масової контрабанди тут немає.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>