Гриневич: Закарпатські діти стали заручниками угорських політиків

Гриневич: Закарпатські діти стали заручниками угорських політиків

1421
Ukrinform
Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що діти із угорської нацменшини на Закарпатті стали заручниками виборчої кампанії в Угорщині.

Про це вона сказала під час робочого візиту на Закарпаття, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Позиція Угорщини щодо нового закону "Про освіту" сьогодні, на жаль, більше політична, але водночас вона зачіпає інтереси дітей із угорської нацменшини, які проживають на Закарпатті. Мені прикро, що політична ситуація в Угорщині, і зокрема передвиборча кампанія впливає на Закон “Про освіту” в Україні. На жаль, позиція Угорщини, де вони кажуть все зберегти тільки так, як є, це позиція, яка не може бути прийнятою. Те, що є не приносить успіху дітям", - зазначила Гриневич.

Також вона відзначила, що "це біда не цих дітей, а біда української держави, яка за стільки років незалежності у школах для національних громад не змогла зробити таку систему освіти, після якої діти б гарантовано володіли державною мовою".

Читайте також: Венеційська комісія може оприлюднити рішення щодо "мовної" статті 10 грудня

Міністр відзначила, що наступним етапом в імплементації нового закону буде пропозиція до парламенту України затвердити відповідні методики викладання держаної мови в школах нацменшин.

"Ми не закриваємо школи із викладанням мовами нацменшин. Більше того, ми будемо їм допомагати, вдосконалювати процес навчання, методики, підручники та вчителів", - сказала Гриневич.

Як повідомляв Укрінформ, 17 та 18 листопада на Закарпатті перебуває міністр освіти Лілії Гриневич. Завтра планується її перебування у школах угорської меншини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-