На Закарпатті презентували унікальний альбом про іконопис краю

На Закарпатті презентували унікальний альбом про іконопис краю

924
Ukrinform
Унікальний альбом «Церковний живопис Закарпаття» презентували 2 листопада у прес-центрі Закарпатської ОДА.
Мистецтвознавець Михайло Приймич працював над книгою 20 років.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із прес-брифінгу з нагоди презентації альбому.
«Церковний живопис Закарпаття» - видання, яке містить монументальне дослідження мистецьких процесів сакрального характеру в краї від середини 16 ст. до першої половини 20 століття. Книга-альбом автора Михайла Приймича - це історико-мистецтвознавчі нариси про витоки, шляхи розвитку церковного малярства Закарпаття, процеси формування професійного мистецтва в краї», - розповів видавець Віктор Браславець, додавши, що у видавництві над альбомом працювали 1,5 року. 
Альбом складається із двох частин. У першій йдеться про історію іконопису на Закарпатті, його особливості. Друга частина видання – ілюстрації ікон та церковного розпису на 137-ми сторінках.  Книга цінна також тим, що вперше вмістила перелік імен 96 художників, які працювали на території Закарпаття в іконописі протягом 18-20 століть.
«Феномен, який прийнято вважати Закарпатською школою живопису, сформувався значною мірою завдяки існуванню місцевих живописних традицій, передусім церковного живопису, - стверджує автор видання Приймич. - Професійне церковне малярство стало підвалиною розвитку образотворчого мистецтва, починаючи від другої половини 18 століття, а відтак забезпечило його подальший розквіт упродовж 19-20 століть».
Як повідомив Ярослав Галас, директор департаменту комунікацій Закарпатської ОДА, книга «Церковний живопис Закарпаття» видана за кошти обласного бюджету, в рамках Програми підтримки видання творів місцевих авторів. Завдяки дії цієї програми видаються книги, багато з яких не можуть бути виданими на комерційній основі, хоча мають високу наукову та мистецьку цінність. Альбом Приймича буде поширений в бібліотечній мережі, наклад альбому – 400 примірників.
Фото Наталії Бондар
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>