Нелегальні кол-центри працювали в Україні на РФ та Крим

Нелегальні кол-центри працювали в Україні на РФ та Крим

Фото
Укрінформ
Співробітники СБУ викрили нелегальні кол-центри у Миколаєві та Херсоні, які обслуговували клієнтів з Росії і анексованого нею Криму.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Правоохоронці встановили, що організувала незаконний бізнес в Україні московська компанія для оптимізації витрат. Серед клієнтів, яких обслуговували кол-центри за технологією ІР-телефонії, були російські комерційні структури та муніципальні установи", - йдеться у повідомленні.

Оперативники спецслужби задокументували, що серверне обладнання зі спеціальним програмним забезпеченням, електронною базою даних клієнтів було у Росії, адміністрування «українського» сегменту баз здійснювалось через віддалений доступ. Кандидати на роботу в компанію, попри неофіційне працевлаштування, були зобов'язані повідомити роботодавцю персональні дані: номери мобільних телефонів, адреси поштових електронних скриньок, акаунти у соцмережах. Вони також надавали анкетні дані близьких родичів.

"Співробітники СБУ встановили, що серед клієнтів кол-центру були й українські компанії. Наразі перевіряється інформація про можливе копіювання їхніх баз даних на російські сервери за замовленням спецслужб РФ", - зазначають у спецслужбі.

Під час обшуків у нелегальних «філіях» у Миколаєві та Херсоні правоохоронці вилучили документацію, яка підтверджує незаконність функціонування кол-центрів. Серверне обладнання та комп'ютерна техніка відправлені на експертизу для підтвердження фактів передачі інформації про українських громадян до РФ та користування нею російських спецслужб.

Читайте також: На кордоні з РФ перекрили канал незаконного вивезення людей

Працівники Держпраці та фіскальної служби також зафіксували, що майже вісімдесят відсотків персоналу працювали без укладання трудових договорів, отримуючи заробітну платну у конвертах. Гроші на фінансування «філій» надходили із головного офісу в Москві на рахунки, відкриті у російському банку.

Наразі діяльність компаній в Миколаєві і Херсоні заблокована, на банківські рахунки накладено арешт, перевіряються також факти відмивання грошей через конвертаційні центри.

Триває досудове слідство.

Російські кол-центри в Україні

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-