На Покрову до Житомира доставлять пам’ятник Олегу Ольжичу - 04.10.2017 16:11 — Новини Укрінформ
На Покрову до Житомира доставлять пам’ятник  Олегу Ольжичу

На Покрову до Житомира доставлять пам’ятник Олегу Ольжичу

1305
Ukrinform
На Покрову, 14 жовтня, до Житомира зі Львова доставлять пам’ятник ученому, українському політичному і громадському діячеві, поету Олегу Ольжичу
Як повідомляє Житомир.info, про це на виконкомі 4 жовтня розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
«Ми чекаємо зі Львова пам’ятник Ольжичу. Десь 14 жовтня він повинен приїхати в  Житомир. Іще будуть проводитись роботи з встановлення цього пам’ятника. В Житомирі 27 жовтня проходитиме наукова конференція, присвячена Ольжичу, на яку з’їдуться  історики та учені з усієї України. Під цю дату ми й плануємо зробити відкриття пам’ятника Ольжичу і відкриття скверу», - підкреслив  Сухомлин.
Пам’ятник Олегу Ольжичу викликав дебати ще до його встановлення. По-перше, воно двічі переносилося. Його не встигли встановити до 110 річчя народження поета, яке святкували 21 липня, а потім до Дня Незалежності. По друге, автор Василь Фещенко був незадоволений  роботою львівських скульпторів, які, виконуючи замовлення  Житомирської міської ради, внесли свої зміни в модель памятника, зокрема змінили колір та пропорції скульптури.
Втручанням в авторський процес обурився і  екс-архітектор Житомира  Валерій Головатенко. У коментарі  він  написав,  що у львів'ян Ольжич схожий за пропорціями фігури на Дмитра Мєдвєдєва (голова уряду РФ – ред.).  
“Це результат недолугого втручання в творчий процес непрофесійних дилетантів. Є авторське право, яке в даній ситуації попране чиновниками і "общєствєнікамі". З високого, інтелігентного героя зробили студента в куцому піджачку!» - обурився Головатенко.
Про встановлення пам’ятника влада говорила з 2007 року, коли відзначалося 100-річчя від дня народження Олега Ольжича. 
Олег Ольжич (справжнє ім'я Олег Олександрович Кандиба) - український поет, політичний діяч, археолог. Син відомого українського поета Олександра Олеся.  Народився 21 липня 1907 року в Житомирі, загинув  10 червня 1944 року в  концтаборі  Заксенгаузен. Очолював культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів (1937) і Революційний трибунал ОУН (1939-1941). Заступник Голови ПУН та Голова ПУН на українських землях (з 05.1942), Голова ПУН ОУН (1944).
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>