Вибори до тергромад: найбільше кандидатів до комісій висунули дві партії

Вибори до тергромад: найбільше кандидатів до комісій висунули дві партії

Укрінформ
Лідерами серед політичних партій за кількістю поданих кандидатур до складу територіальних виборчих комісій на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня, стали партії "Блок Петра Порошенка" та “Батьківщина”.

Про це розповіла координатор виборчих та парламентських програм Громадської мережі “Опора” Ольга Айвазовська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Найбільш активно в частині подання (кандидатур до ТВК — ред.) виступили дві політичні сили — це Блок Петра Порошенка та ВО “Батьківщина”, - зазначила Айвазовська.

Водночас, за її словами, “Самопоміч” і Опозиційний блок подавали найменше пропозицій до формування тервиборчкомів. На думку експерта, це пов’язано з тим, що ці партії, хоча і є національними, але мають більший інтерес в окремих регіонах і тому долучилися до формування ТВК лише у певних областях.

Водночас координатор "Опори" зауважила, що при розподілі керівних посад у межах тервиборчкомів спостерігачі побачили “певну диспропорцію”, коли майже 30 % керівних посад зайняли кандидати, висунуті БПП, а “Батьківщина” отримала вдвічі менше.

Читайте також: ЦВК призначила перші місцеві вибори у 202 тергромадах на 29 жовтня

“Закон чітко не регулює обов’язок пропорційного розподілу керівних посад між партіями, які беруть участь у цих виборах і висувають своїх кандидатів, мова йде у першу чергу про професійну складову тощо”, - пояснила Айвазовська

Водночас вона наголосила, що загалом виборчий процес відбувається спокійно і без порушень, утім, окремі питанні виникають у зв’язку з недоліками законодавчої бази на місцевих виборах.

У свою чергу аналітик “Опори” Олександр Клюжев нагадав, що політичні партії, які представлені у парламенті, можуть внести дві обов’язкові для врахування кандидатури до складу кожної ТВК і одну кандидатуру, яка може визначатися шляхом жеребкування.

Читайте також: В Україні вже створено 413 тергромад - Гройсман

Він також розповів, що лише 6 ТВК на перших місцевих виборах до ОТГ 29 жовтня сформовані у мінімальному складі, тоді як 28% - у максимальному.

Клюжев додав, що 90% членів новостворених ТВК були присутні на перших засіданнях, що, на його думку, є позитивним показником порівняно з попередніми місцевими виборами.

Як повідомляв Укрінформ, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року відбудуться у 201 об'єднаній територіальній громаді (ОТГ) в усіх без винятку областях України. До складу цієї 201 ОТГ увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841).

За попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4% усіх виборців України.

На підготовку і проведення цих виборів передбачено 55 млн 138 тис. 900 грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-