На Вінниччині з'явився перший у світі сільський Майдан Поетів

На Вінниччині з'явився перший у світі сільський Майдан Поетів

495
Укрінформ
На Вінниччині у с. Ольгопіль Чечельницького району в рамках Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова» відкрили перший у світі сільський Майдан Поетів.
На ньому встановили пам’ятник Тарасу Шевченку та героїні його славнозвісної поеми «Катерина».
Про це кореспондентові Укрінформу повідомив заступник голови оргкомітету фестивалю – голова Вінницької обласної організації НСПУ Михайло Каменюк.
«Це унікальний випадок, коли у сільській глибинці створено такий культурно-мистецький простір – перший у світі сільський Майдан Поетів. Спочатку тут з’явилася скульптура Олександра Пушкіна, а тепер – Шевченко і його Катерина. Маємо поєднання двох поетичних геніїв, аристократичного і народного», - повідомив Каменюк.
За його словами, відкриття сільського Майдану Поетів відбулося в рамках п’ятого ювілейного Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова». Скульптуру Олександра Пушкіна, який побував у селі Ольгопіль, прямуючи до Одеси, встановили кілька років тому, а пам’ятник Тарасу Шевченку та героїні поеми “Катерина” відкрили минулими вихідними.
Автором усіх цих пам’ятників є відомий український скульптор, член НСПУ Микола Крижанівський. Більшість його витворів встановлені у містах і селах Вінниччини. Зокрема, це монументальні пам’ятники козацьким полковникам Данилу Нечаю, Дмитру Чечелю та ін. Серед його робіт і єдиний в Україні пам’ятник шкільній парті.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-