На Чернігівщині знайшли

На Чернігівщині знайшли "радіоактивні" гриби

2547
Укрінформ
У грибах, зібраних у забруднених радіацією районах Чернігівщини, рівень радіонуклідів досі в рази перевищує встановлені норми.

Про це попереджає Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

"Радіологічною лабораторією державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" у двох зразках сухих грибів виявлено значне перевищення вмісту радіонукліду Cs137 (6320 Бк/кг та 15700 Бк/кг при нормі 2500 Бк/кг ). Гриби були зібрані в Ріпкинському районі, в лісі поблизу селища Любеч", - зазначається у повідомленні, розміщеному у зв'язку із отруєнням любителів "тихого полювання" дикорослими грибами.

Зокрема, 12 вересня в лікувальні установи області потрапило четверо людей з підозрою на отруєння (3 - в Чернігові, 1 - у Ніжинському районі). Причиною погіршення самопочуття стало вживання маслюків та польських грибів.

Читайте також: На Донеччині грибник зачепив розтяжку й отримав поранення

Торік дикорослими грибами в області отруїлося 22 особи, четверо людей померли.

Залишається додати, що зараз Чернігівщину охопила "грибна лихоманка", адже такої врожайної на гриби осені жителі області давно не бачили. Грибниками переповнені приміські поїзди та автобуси, білі, польські та маслюки продаються на всіх базарах і під базарами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-