Європейці більше переймаються проблемами Донбасу, аніж регіональна донецька влада?

Європейці більше переймаються проблемами Донбасу, аніж регіональна донецька влада?

Блоги
737
Ukrinform
Ця ганебна історія тягнеться вже 3 місяці, тож прийшов час надати їй публічності.

Ще на початку року Світовий банк провів тендер на реалізацію інфраструктурного проекту по ремонту системи водопостачання в Краматорську. Тендер виграла словенська компанія Esotech, яка має відповідний досвід. Вартість проекту – майже 3,5 мільйона доларів. Але виявилося, що Краматорську ані гроші Світового банку, ані реконструкція водогону не потрібні – принаймні, так вважають місцеві депутати...

Кілька місяців словенська компанія не може приступити до реалізації проекту, бо, бачте, міськрада вирішила втрутився в це питання і категорично відмовляється підписувати відповідний меморандум, а мер зайняв позицію "моя хата скраю – як міськрада відмовляється, то що я тут можу зробити"...

Чим же міськрада Краматорська, яка має опікуватися питаннями інфраструктури і соціалки, пояснює свою відмову? Бачте, місцеві депутати дуже переживають, що курс гривні може змінитися, і через курсову різницю виникне якесь фінансове навантаження на місцевий бюджет. До міськради звернувся віце-прем'єр Геннадій Зубко з офіційним листом, що ніяких подібних ризиків перед місцевим бюджетом не існує в природі, що якщо виникнуть ризики, то це буде питання держбюджету. Але місцева влада – "в отказє"... й відмовляється сама ініціативно написати листа на Мінфін зі своїми "тривогами", мовляв, нехай Київ сам нам пише, як він бачить цю ситуацію. 

Цього понеділка Краматорська місцева влада запросила до міста Посла Словенії в Украіні пані Наташу Прах – з мотивацією, що нарешті підпишуть меморандум. А потім – мер сховався, а міськрада заявила, що категорично не підпише ніяких угод, поки Мінфін кров'ю не розпишеться, що гривня не впаде. Хоч начебто це не питання краматорської міськради, але там депутати вирішують всі питання високої політики й економіки. 

Наші іноземні партнери шоковані. Вони знають про проблеми з водопостачанням і інфраструктурою в регіоні, й у них складається враження, що іноді європейці більше переймаються проблемами Донбасу, аніж регіональна Донецька влада (регіональна не лише географічно, а й історично – часто в міськрадах правлять бал колишні регіонали). 

Я вважаю, що деякі колишні регіонали на місцях керують за принципом "чим гірше, тим краще". Поки Київ і центральна влада б'ються за відродження Донбасу, дехто тому протистоїть. Злі язики кажуть, що за дивною позицією Краматорськоі міськради стоїть колишній нардеп від ПР Ску-рь, який впливає на багатьох місцевих князьків. 

Не виключаю, що цими товаришами керують якісь корупційні мотиви, бо ж тендер виграла словенська компанія, а не місцева – приручена і привчена до відкатів. А словенці відкатів не дають...

Прошу звернути увагу на цю ганебну історію всіх жителів Краматорська, й задатися питанням – що чебучать ваші місцеві депутати. Цікаво почути позицію народного депутата від Краматорська Максима Єфімова, не вірю, що він не в курсі цієї ганьби. 

Ну, й коли краматорці будуть бідкатися питаннями водопостачання – то , як мінімум, задайтеся питаннями – за кого ви голосуєте на місцевих виборах? 

Р.S. Якщо місцеві ради будуть діяти подібним чином – це дискредитує саму ідею децентралізації й блокує прихід будь-яких інвесторів в Україну. Перед словенцями – просто соромно.

Ірина Геращенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>