У Черкасах скандал із забудовою закінчився відставкою шістьох заступників мера

У Черкасах скандал із забудовою закінчився відставкою шістьох заступників мера

3322
Ukrinform
Депутати Черкаської міськради під час сесії у четвер, 10 серпня, відправили у відставку склад виконавчого комітету. 

Також посад лишилися шість заступників міського голови Черкас. Причиною став таємний план забудови набережної, прийнятий без обговорення громадськості. Про відставку повідомила прес-служба Черкаської міської ради

“22 черкаські депутати проголосували за розпуск виконавчого комітету і припинення повноважень усіх заступників міського голови. Цієї мінімально можливої кількості голосів сьогодні на сесії вистачило, аби поданий секретарем міської ради Олександром Радуцьким проект рішення був ухвалений”, - йдеться в повідомленні.

Секретар міськради Радуцький, який ініціював розпуск виконкому, мотивував це скандальним засіданням від  28 липня, на якому “з голосу”, без обговорення, ухвалили рішення про затвердження детального плану забудови набережної, де на 13-ти гектарах з’являться житлові квартали багатоповерхівок, натомість майже не залишається зони відпочинку. 

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що рішення про відставку є протизаконним, і він буде його ветувати. На його думку, документ містить у собі правовий колапс, оскільки фактично паралізує роботу органів місцевого самоврядування. 

Тож Бондаренко запропонував міським депутутам у зазначений проект рішення внести норму, аби існуючий виконком працював до моменту формування нового складу, на затвердження якого може знадобитись чимало часу. 

Адже у нинішній редакції міському голові дається лише два тижні для подання пропозицій щодо нового складу виконавчого комітету.

Нагадаємо, 28 липня відбулося непублічне засідання черкаського виконкому, на якому ухвалили рішення про затвердження детального плану забудови набережної.

Про це тоді ж у Facebook повідомив секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький.

"Камери у приміщенні були вимкнені, сам же проект рішення про забудову набережної було внесено "з голосу", адже в порядку денному виконкому (як і на сайті міськради) його не було. Цікаво, що окремих членів виконкому навіть не попередили, що засідання відбудеться не о 9:30 (як було заплановано), а о 12-й годині", – зазначив  Радуцький.

Читайте також: Радники дніпропетровського губернатора розповіли, як "підробляють" у піццерії

У  засіданні взяли участь 10 членів комітету. Проекти рішень були роздані за 1 хвилину до засідання, альтернативні варіанти забудови навіть не розглядалися. 

Радуцький вважає, що люди, які таємно голосували за забудову набережної, не можуть бути членами виконкому.

А поки в міськраді вирують пристрасті, на її сайті з’явилася електронна петиція проти забудови набережної у Черкасах.

Відповідне рішення під час сесії підтримали й 26 народних обранців. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-