Гройсман анонсував створення 13 кардіоцентрів у 11 регіонах

Гройсман анонсував створення 13 кардіоцентрів у 11 регіонах

Укрінформ
В 11 регіонах буде створено 13 кардіологічних центрів для забезпечення першої невідкладної допомоги при інфаркті міокарду. 

Про це Прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав на засіданні уряду у середу, 19 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У нас є проблема зі смертністю від серцево-судинних захворювань. Зараз ми перейшли до практичного впровадження цих рішень. Ми створимо в 11 областях 13 кардіоцентрів. Це означає, що в цих областях із запуском цих центрів смертність і інвалідність від серцево-судинних захворювань буде різко зменшуватися. Це головне досягення, яке має бути від запровадження таких центрів", - сказав Гройсман. 

За його словами, зараз завдяки міжнародним закупівлям Міністерство охорони здоров'я змогло заощадити на закупівлі стентів кошти, що дозволило закупити їх більшу кількість.  

Читайте також: Міжнародні закупівлі ліків зекономили за рік майже мільярд - Розенко

"МОЗ закупило їх вдвічі дешевше. І на наступний рік ми будемо розширювати перелік таких кардіостентів. Раніше ми могли купити умовно 12 тисяч, а зараз закупили 20 тисяч", - сказав Прем'єр.  

За даними МОЗ, щорічно в Україні невідкладного стентування внаслідок інфракту міокарда потребує близько 15-20 тисяч осіб. Щорічно в Україні реєструється 40 тисяч інфрактів міокарда.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-