На сході України постійно перебуває 5-6 тисяч російських військових - експерт

На сході України постійно перебуває 5-6 тисяч російських військових - експерт

1163
Ukrinform
Загальна чисельність військовослужбовців ЗС РФ, що діють на окупованих територіях Сходу України, на сьогодні становить 5-6 тисяч осіб. 

Про це у статті для DT.UA пише журналіст та військовий експерт Юрій Бутусов. 

Автор вказує, що Донбас перетворився на полігон для бойової підготовки регулярної армії РФ, а фактичне керівництво в терористичних військах здійснюють російські офіцери.

"Сюди на ротаційній основі перекидають її підрозділи. Система управління, розвідки, артилерія, РЕБ, логістика - усім цим займаються російські військові. 1-й і 2-й армійські корпуси окупаційних військ на рівні від штабу батальйону до командування корпусів укомплектовані російськими офіцерами в статусі "радників", що мають насправді повноваження реальних командирів", – йдеться в статті.

Бутусов також зазначає, що на Донбас регулярно направляються мотострілецькі й танкові підрозділи для виконання навчально-бойових завдань, включаючи пряму участь у бойових діях.

"Номінально призначені на командні пости місцеві сепари виконують, у найкращому разі, функції учнів у "радників", або є просто "головами, що розмовляють" для пропаганди. У всіх бойових підрозділах стрижнем бойових груп є російські найманці. Загальна чисельність російських військовослужбовців на Донбасі постійно становить приблизно 5-6 тисяч осіб", – підсумував аналітик.

За даними голови СБУ Василя Грицака, у вересні 2016 року на окупованій Росією території Донецької і Луганської областей перебувало від 4 до 6 тисяч кадрових військовослужбовців ЗС РФ.

Згідно з оцінкою аналітика Stratfor Лорен Гудріч, чисельність російських військ на Донбасі сягає 10 тисяч військовослужбовців, які діють у складі трьох-чотирьох армійських бригад. При цьому загальна чисельність збройних формувань "ЛНР" і "ДНР" невідома.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-