У Кривому Розі сім'ї страйкарів перекрили під'їзди до шахт

У Кривому Розі сім'ї страйкарів перекрили під'їзди до шахт

1366
Ukrinform
У Кривому Розі на страйк вийшли дружини та діти гірників. Протестувальники перекрили під'їзні колії до підприємств і шахт та зупинили цим відвантаження продукції.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

«На шахтах у Кривому Розі дружини разом з дітьми протестуючих гірників та іншими родичами та близькими перекрили під'їзні колії до підприємств та шахт та зупинили цим відвантаження продукції. На підприємствах «Арселор МітталСтіл» почалися масові акції протесту, зранку там вже більш як 300 учасників», - написав Волинець.

За його словами, гірники знаходяться під землею півтори доби без їжі та води.

Голова МО НГПУ м. Кривий Ріг Юрій Самойлов намагається зробити все, щоб доставити продукти харчування до протестувальників.

Волинець зазначив, що наразі в місті є три осередки страйку: ЄВРАЗХолдинг, КЗРК (Криворізький залізорудний комбінат) та АрселорМіттал Кривий Ріг (колишній Криворіжсталь). «Ці три підприємства належать трьом різним фінансово-промисловим групам та мають різних власників. Це свідчить про те, що зарплати працівників «не доганяють» зростаючі ціни на послуги ЖКГ, ціни на товари першої необхідності», - підкреслив Волинець.

Як раніше повідомляв Укрінформ, 4 травня шахтарі чотирьох шахт Криворізького залізорудного комбінату - «Родіна», «Октябрська», «Гвардійська», «Тернівська» не вийшли після нічної зміни на поверхню. Під землею, на глибині 315 метрів, вони провели профспілкові збори і вимагали підвищити зарплату для робітників основних професій до рівня 2012 року, тобто еквівалента 1000 доларів.

Голова правління КЗРК Федір Караманиць спустився в шахту «Родіна», щоб провести переговори, він пообіцяв підвищити заробітну плату на першому етапі на 20%, до Дня шахтаря ще на 30%, а до кінця року на 100%.

Після цього гірники нічної зміни піднялися на поверхню, а перша зміна, що їх змінила, спустилася і продовжила збори під землею. Було ухвалене спільне звернення до акціонерів компанії.

У суботу, 6 травня, до вимог колег приєдналися гірники шахти «Артем-1» групи АрселорМіттал.

В середу, 10 травня, після зміни під землею на глибині понад 1300 м, вимагаючи підвищення заробітної плати залишилися гірники шахти «Суха Балка», що у Кривому Розі на Дніпропетровщині.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-