Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступити до вишів без ЗНО

Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступити до вишів без ЗНО

Укрінформ
Міністерство освіти та науки спільно з фондом "Відкрита політика" розробили спрощену процедуру вступу до вишів для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, а також  Криму, які не мають українського документу про середню освіту.

Інструкції про порядок дій для отримання українського атестату та вступу цієї категорії абітурієнтів до вищих навчальних закладів розміщені на сайті Міністерства освіти та науки.

Абітурієнти з Криму, які не мають атестату про загальну середню освіту українського зразка, можуть вступити до українських ВНЗ за спрощеною процедурою через освітні центра "Крим-Україна".

Вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів з Криму за кошти державного бюджету передбачений лише для 12 уповноважених вищих навчальних закладів у межах встановлених квот - не більше 20% від максимального (загального) обсягу держзамовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями.

Для збільшення зображення натисніть на малюнок

Вступників з окупованих територій Донецької та Луганської областей, які не мають українського атестату державного зразка, повинні звернуться до освітніх центрів "Донбас-Україна", які працюють на базі переміщених ВНЗ.

Всі особи, які вступають через освітні центри Донбас-Україна", беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення. У 2017 році держава гарантує навчання у переміщених ВНЗ за державним замовленням.

На базі одного з освітніх центрів потрібно здати два іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Для вступу в ВНЗ абітурієнт з Криму чи з окупованих територій Донбасу складає один іспит, встановлений навчальним закладом. Для вступу на творчі спеціальності замість вступного іспиту передбачається творчий конкурс.

Освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" працюватимуть з 19 червня по 30 вересня.

Для вступників з Донбасу та Криму також передбачена процедура отримання українського атестату, можливість складання ЗНО в основну чи додаткову сесію та вступ до українських ВНЗ на конкурсній основі.

Дізнатися більше про процедуру вступу до українських ВНЗ, а також отримання середньої загальної освіти в українських школах екстерном можна на сайті Міністерства освіти та науки. Або за телефоном гарячої лінії фонду "Відкрита політика" 0 800 504 425 - безкоштовно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-