Москаль: Чекаємо доказів від Балоги про подвійне громадянство голів РДА

19.04.2017 15:53 460

Закарпатська обласна державна адміністрація підготувала всі необхідні документи для звільнення голів РДА, котрі, крім українського, мають іноземне громадянство.

Про це заявив голова ОДА Геннадій Москаль.

"Згідно з п.2 ст.9 закону України "Про місцеві державні адміністрації", повноваження голів РДА припиняються Президентом України у разі виявлення факту подвійного громадянства. У нас усі документи в Адміністрацію Президента готові, залишилося тільки вписати прізвища й докази подвійного громадянства, які ми очікуємо від нардепа Віктора Балоги. Оскільки Балога на всю Україну озвучив, начебто "Президент призначив на кілька посад голови РДА на Закарпатті угорців з двома паспортами", то зараз він має підтвердити ці слова", - зазначив Москаль.

За словами Москаля, якщо найближчим часом підтверджень не буде, він звернеться в Генпрокуратуру й СБУ з проханням викликати цього депутата для пояснень і отримання озвучених відомостей слідчим шляхом.

Раніше Москаль уточнив, що на Закарпатті нема голів РДА, які мають два паспорти - український та угорський.

"З усіх голів РДА в області є тільки один угорець за національністю (а не кілька, як твердить нардеп Балога). Це очільник Берегівської РДА Іштван Петрушка, котрий перед призначенням на посаду проходив спецперевірку, і котрий не має угорського громадянства", - акцентував Москаль.

Як повідомлялося, під час інтерв'ю у центральних ЗМІ щодо проблем угорської мешини на Закарпатті народний депутат Балога заявив, що "потрібно заборонити особам, з двома і більше паспортами займати будь-які посади у владі - від депутата сільради до міністрів і так далі. Зараз президент призначив на кілька посад голови РДА на Закарпатті угорців з двома паспортами. Це загроза національній безпеці, і незрозуміло, чому мовчать спецслужби".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-