На Сумщині за програмою

На Сумщині за програмою "Доступні ліки" працюватимуть 130 аптек

Укрінформ
Аптеки мають відповідний перелік препаратів, які входять у программу "Доступні ліки", і готові вже їх відпускати. Рецепти почали виписуватися, і хворі вже можуть отримати їх.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко.

"Взяти участь у програмі зголосилися 34 суб’єкти господарювання, всього це 130 аптек, з них 58 – в обласному центрі, остаточний їх список затверджений 14 квітня. Вони мають відповідний перелік препаратів, які входять в цю программу, і готові вже їх відпускати. Рецепти почали виписуватися, і хворі вже сьогодні можуть отоварити їх в аптечній мережі. Двічі на місяць буде проходити відшкодування відпущених ліків відповідно до звітності за рецептами у аптечній мережі, кошти для цього вже пішли на місця”, - зазначив Бутенко.

За його словами, більше заявок від аптек для участі у програмі на цей рік приймати в регіоні не будуть.

Як повідомляв Укріформ, згідно з урядовою програмою „Доступні ліки”, яка почала працювати в Україні з 1 квітня, відшкодовувати вартість ліків будуть тим, хто страждає серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та бронхіальною астмою.

Щоб отримати безкоштовні ліки, українці мають перш за все звернутися до лікаря за рецептом. Після чого відвідати аптеки з позначкою „Доступні ліки” і отримати препарати для лікування безкоштовно або з частковою доплатою, якщо потрібні ліки дорожчі, ніж їх вартість компенсовано державою.

13 квітня під час селекторної наради з головами облдержадміністрацій Прем’єр-міністр Володимир Гройсман нагадав, що на цю програму уряд передбачив 500 млн грн, і у випадку необхідності готовий знайти додатковий ресурс, зажадавши водночас від місцевої влади забезпечити вчасні розрахунки із аптечними мережами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-