Прокуратура вимагає повернення державі 240 га землі "Слов’янського курорту"

Прокуратура вимагає повернення державі 240 га землі "Слов’янського курорту"

1065
Ukrinform
Прокуратура Донецької області вимагає через суд повернення державі 240 га землі підприємства "Слов’янський курорт".

Про це інформує прес-служба відомства.

"Слов’янською місцевою прокуратурою до Господарського суду м. Києва подано позов про розірвання договору оренди з користувачем земельної ділянки площею понад 240 га, що знаходиться у курортній зоні", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що у 1999 році між Слов’янською міською радою та Слов’янським відділенням ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", правонаступником якого є дочірнє підприємство "Санаторно-курортний реабілітаційний центр "Слов’янський курорт", укладено договір на право довгострокового користування (25 років) земельною ділянкою, розташованою на території курортного містечка.  

Проте, правоохоронними органами виявлено, що користувачем, всупереч умовам договору, накопичено заборгованість зі сплати за землю у сумі понад 500 тис. грн та допускається систематичне порушення природоохоронного та земельного законодавства. А саме – не здійснюються заходи щодо збереження рослинного світу, охорони від пожеж та незаконних порубок у лісопарковій зоні (зокрема, в районі озера Репне знищено 18 дерев). Крім того,  внаслідок демонтажу комунікацій допущено порушення родючого шару грунту.

Вказана територія надана для обслуговування лікувально-оздоровчого закладу, чия діяльність пов’язана з оздоровленням населення за рахунок корисних природних властивостей місцевих озер, заподіяння шкоди природному середовищу знижує привабливість курортної зони та веде до неможливості використовувати землю за цільовим призначенням.

Саме цей факт і став приводом для звернення прокуратури до суду в інтересах держави про дострокове розірвання вищезазначеного договору, пояснили у прокуратурі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-