Із майже 10 тисяч засуджених на окупованій території 632 стали на облік в Україні – Аброськін

Із майже 10 тисяч засуджених на окупованій території 632 стали на облік в Україні – Аброськін

919
Укрінформ
На Донеччині з майже 10 тисяч засуджених на окупованій території 632 звільнилися і стали на облік в Україні.

Про це у вівторок на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Донецькій області В'ячеслав Аброськін.

«На окупованій території залишилися 14 виправних установ, де знаходилися близько 10 тисяч засуджених громадян України, з них майже 200 – це довічно засуджені. За три роки війни 632 людини з цих захоплених установ звільнилися і стали на облік на підконтрольній території, 29 довічно засуджених були передані нам. Доля решти залишається невизначеною», - зазначив керівник обласної поліції.

Він додав, що за словами більшості осіб, які після звільнення прибули на підконтрольну територію, в тюрмах на окупованій бойовиками території процвітає свавілля і беззаконня. «Аналізуючи всю отриману інформацію, можна зробити простий висновок, що бандитське формування під керівництвом колишнього реалізатора курятини (Олександра Захарченка) не знає що робити з такою кількістю реальних засуджених злочинців, крім одного їх застосування – звільнення від покарання за умови вступу до лав бандформувань «ДНР», - заявив Аброськін.

За його словами, більшість засуджених, які відбувають покарання, відмовляються йти на "службу" до бойовиків "ДНР". Таких, хто пішов, в тому числі і з числа довічно засуджених, поки одиниці. Але кількість засуджених, які бажають взяти зброю, може зрости, і цьому сприяють колишні службовці пенітенціарної служби, які зрадили присягу. «За словами колишніх засуджених, ці зрадники показали себе гірше від затятих злочинців – розстрілюють і калічать ув'язнених, вислужуючись перед «новою владою», таким чином ставлять засуджених перед вибором: або страждати і померти, або піти на службу в НВФ «ДНР», - констатував Аброськін.

Він повідомив, що у пенітенціарній системі так званої «ДНР» нині «працює» 2576 чоловік. Поліцією Донеччини встановлена причетність і зібрана доказова база щодо 400 колишніх співробітників управління пенітенціарної служби Донецької області, шестеро особливо «завзятих» тюремників оголошені в розшук, п'ятеро – засуджені. Робота в цьому напрямку триває, підкреслив Аброськін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-