SELECT p.id,p.filename, p.memo_ukr memo, g.photo_id main_photo, g.name_ukr gname FROM photos p LEFT JOIN galleries g ON g.id=p.gallery_id AND g.photo_id=p.id WHERE p.gallery_id=? ORDER BY main_photo DESC, p.weight У Львові представили п`ять архівів підпілля ОУН, віднайдених нещодавно - 21.03.2017 04:41 — Новини Укрінформ
У Львові представили п`ять архівів підпілля ОУН, віднайдених нещодавно

У Львові представили п`ять архівів підпілля ОУН, віднайдених нещодавно

Фото
1714
Ukrinform
П`ять архівів підпілля ОУН, знайдених за останні півроку, представили у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» у Львові.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Усі віднайдені документи зберігалися у бідонах. Тому, незважаючи на солідний вік – близько 70 років – добре збереглись. Це - фінансові звіти, документи служби безпеки ОУН, протоколи допитів, збірники компрометуючих матеріалів, детальні звіти підпілля. Знайшли також бофони – листівки, які підтверджували, що людина дала гроші чи продукти представникам підпілля. Вважалося, що коли Україна отримає незалежність, люди з бофонами отримають компенсації», – зазначив керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач.

За його словами, один із бідонів знайшли кілька тижнів тому у лісі на Тернопільщині. Він був захований у корінні старого дерева. Аби дістати його, довелось викорчовувати пеньок.

Серед документів -  записи опитування біженців зі Східної України, які в період голоду 1946-47 років опинилися на території Тернопільської області і розповідали про колгоспну систему, життя в умовах радянської влади на східних територіях.

Як запевнили дослідники, архіви будуть оцифровані та виставлені на сайті музею у загальному доступі.

У Львові презентували останні п'ять архівів підпілля ОУН, викопаних впродовж останніх півроку на Львівщині та Тернопільщині. Фото: Маркіян Лисейко

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-