Вінницька облрада знайшла компромісне рішення щодо

Вінницька облрада знайшла компромісне рішення щодо "блокади" Донбасу

Укрінформ
Позачергова сесія облради, скликана на вимогу прихильників блокади ОРДЛО, ухвалила компромісне рішення, яке враховує вимоги громадських активістів та відображає позицію депутатів. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Кворум в облраді вдалося зібрати лише з шостої спроби, після перенесення пленарного засідання з середи на ранок четверга за рахунок відсутніх доти депутатів від БПП. В ухваленому сесією зверненні депутатів до Президента України, Прем'єр- міністра та голови ВРУ є вимога від усіх органів влади, політичних сил і громадськості припинити переміщення товарів через лінію зіткнення, нейтралізації будь-яких можливих провокацій, зокрема, зі зброєю. 

Окрім того, вінницькі депутати вимагають забезпечення рішень відповідних органів щодо діяльності підприємств і установ, зокрема, банківських, з російським капіталом. Серед вимог  зазначається необхідність ужиття всіх заходів для звільнення полонених. 

Також пропонується внести на розгляд Верховної Ради законопроект "Про тимчасово окуповані території" та ухвалити його в цілому. Звернення містить тезу щодо припинення кримінальних справ та кримінальних переслідувань учасників блокади і надання правової оцінки діям посадових осіб правоохоронних органів, які брали участь у "розгоні" учасників блокади.

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі. 

Президент України Петро Порошенко заявив, що винятком мають бути лише гуманітарні вантажі українських і міжнародних гуманітарних організацій, ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста. 

Уряд має невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку та бюджет країни від тимчасового припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення та вжити заходів щодо його мінімізації.

Нагадаємо, від січня активісти, серед яких депутати Верховної Ради та люди, що називають себе ветеранами АТО, блокують деякі ділянки залізниці з вимогою припинити торгівлю з окупованими районами Донбасу. 

13 березня співробітники Служби безпеки України в зоні проведення АТО під час контрдиверсійні заходів в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка затримали 43 особи зі зброєю. У поліції Донецької області заявляли, що всіх затриманих "блокувальників" відпустили, жоден з них не мав тілесних ушкоджень.

У низці регіонів України відбулися акції протесту на підтримку "торгової блокади".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-